Porto upokorzone na Allianz Arena. Barcelona i Bayern w półfinale Ligi Mistrzów (wideo)

(m. korn), źródło: AIP
Barcelona musiała tylko dopełnić formalności, a Bayern miał twardy orzech do zgryzienia. W rewanżowych spotkaniach Ligi Mistrzów rzeczywistość okazała się mało przyjazna dla PSG i bardzo brutalna w stosunku do Porto.

źródło: Foto Olimpik/x-news

To, co działo się na stadionie w Monachium było pogromem. Podopieczni Pepa Guardioli nie dali żadnych szans Portugalczykom. Bayern już po dwóch kwadransach, odrobił straty z Porto, gdzie przegrał 1:3. Od początku meczu nieustannie atakował bramkę Portugalczyków. W 10. minucie Robert Lewandowski trafił w słupek, ale potem celnie główkowali kolejno Thiago Al­cantara, Jerome Boateng i "Lewy" efektem czego Bawarczycy prowadzili 3:0.

Napór gospodarzy trwał. Wynik podwyższyli najpierw Tho­mas Mueller (po strzale z 25 metrów i rykoszecie od Martinsa Iniego) oraz Lewandowski płaskim uderzeniem. To był piąty w tej edycji Champions Leaggue i 22 w tych rozgrywkach gol Lewandowskiego. Po zmianie stron Porto odpowiedziało zaledwie jednym trafieniem, ale w rewanżu z wolnego na 6:1 podwyższył Xabi Alonso.

Barcelona, która w Paryżu pokonała Paris Saint Germain 3:1, praktycznie do przerwy zapewniła sobie awans po dwóch bramkach Neymara. Swoich okazji nie wykorzystali Lio­nel Messi i Gerard Pique. Goście pierwszy celny strzał oddali dopiero w 74. minucie - tu groźnym, ale nieskutecznym uderzeniem popisał się Zlatan Ibra­himović.

Wynik na Camp Nou do końca już nie uległ zmianie i Barcelona oraz Bayern Monachium jako pierwsi mogli cieszyć się z awansu do półfinału Ligi Mistrzów.

Przeczytaj też:Stelmet Zielona Góra szybko wyleczył Polpharmę