Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sprawdzian szóstoklasisty 2015 w nowej formie (wideo, pytania, odpowiedzi, wyniki)

(paw, kali)
Szóstoklasiści zapewniają, że nie boją się języka angielskiego na sprawdzianie.
Szóstoklasiści zapewniają, że nie boją się języka angielskiego na sprawdzianie. Paweł Relikowski/Polska Press Grupa
W środę 1 kwietnia w szkołach odbył się sprawdzian szóstoklasisty 2015. Do tej pory uczniowie rozwiązywali jeden test. Teraz składa się z dwóch części: języka polskiego i matematyki oraz języka obcego. Na naszym portalu opublikujemy arkusze oraz odpowiedzi.
Sprawdzian szóstoklasisty w SP17 w Gorzowie

Sprawdzian szóstoklasisty 2015

Sprawdzian szóstoklasisty 2015 - arkusze, pytania, odpowiedzi, wyniki

Uczniowie klas szóstych napiszą sprawdzian po nowemu. Na czym te zmiany polegają? - Do tej pory uczniowie rozwiązywali jeden test. Sprawdzian trwał 60 minut. Teraz składał się będzie z dwóch części. Pierwsza to zadania z języka polskiego i matematyki. Na ich rozwiązanie uczniowie będą mieli 80 minut. Druga część, która rozpocznie się po przerwie, dotyczyć będzie zadań z języka obcego. Trwać ona będzie 45 min - tłumaczy Bogumiła Moskaluk, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 6 w Zielonej Górze.

Przystąpienie do sprawdzianu szóstoklasisty to warunek ukończenia szkoły. Choć wynik nie ma znaczenia, czy uczeń szkołę ukończy, czy nie. Nie ma też znaczenia przy przyjęciu do gimnazjum. Chyba że uczeń chce kontynuować naukę w gimnazjum spoza swojego rejonu. - Do gimnazjum obwodowego muszą być przyjęci wszyscy uczniowie. Co innego, gdy wybieramy szkołę spoza obwodu. Wtedy mogą być brane pod uwagę różne kryteria, w tym np. wynik sprawdzianu szóstoklasisty - mówi Bogumiła Moskaluk.

Do tej pory uczniowie rozwiązywali jeden test. Sprawdzian trwał 60 minut. Teraz składał się będzie z dwóch części

Sprawdzian szóstoklasisty 2015 - arkusze, pytania, odpowiedzi, wyniki

Sprawdzian szóstoklasisty 2015 odbył się w środę, 1 kwietnia. Jak informuje Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu, na sprawdzian uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis ‎z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku części pierwszej również przybory do ‎rysowania: ołówek, gumkę, linijkę, ekierkę, cyrkiel i kątomierz. Na sprawdzianie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także ‎przynosić i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska