Niespodziewany remis KGHM-u Euromaster Chrobry Głogów w Pucharze Polski

Sebastian Górski
Podopieczni trenera Tomasza Trznadla przełamali złą passę i zremisowali z Wisłą Krakbet Kraków 2:2. Sebastian Górski
Skazany na pożarcie zespół KGHM-u Euromaster Chrobry Głogów zremisował w ramach 1/4 pucharu Polski z liderem futsalowej ekstraklasy - Wisłą Krakbet Kraków 2:2.

Pierwsze spotkanie obu ekip dało nadzieję, na korzystny rezultat w dwumeczu. - Pokazaliśmy, że jesteśmy mocni i możemy skutecznie rywalizować z najlepszymi krajowymi ekipami. Chciałbym, abyśmy tę dyspozycję fizyczną i mentalną utrzymali do bardzo ważnego spotkania ligowego, które czeka nas za trzy tygodnie. Jestem dumny i zadowolony z zespołu - podsumował Tomasz Trznadel, głogowski szkoleniowiec.

Co ciekawe, to głogowianie byli bliżej zwycięstwa. Po wyrównanej pierwszej części gry utrzymywał się bezbramkowy remis, ale tuż po wznowieniu lepiej prezentowali się miejscowi, którzy dwukrotnie prowadzili. Najpierw bramkę na 1:0, w 26 minucie zdobył Łukasz Pieczyński, a w 36 min na 2:1 trafił Mateusz Niedźwiedź. Niestety, na kilkadziesiąt sekund przed końcem celnym uderzeniem z przedłużonego rzutu karnego wynik ustalił Piotr Morawski. - Byłem bliski obrony tego strzału. Szkoda, bo zwycięstwo było by dużym osiągnięciem. Można gdybać, ale cieszymy się z remisu z tak mocnym zespołem - komentował Michał Długosz, bramkarz pomarańczo-czarnych.

Przed nami blisko 3 tygodnie przerwy od spotkań o stawkę, podczas której kadra narodowa rozegra turniej eliminacyjny do Mistrzostw Europy.