Koszykarki AZS PWSZ Gorzów ze srebrnym medalem mistrzostw Polski

dal
Gorzowianki z Bydgoszczy wracają ze srebrnymi medalami.
Gorzowianki z Bydgoszczy wracają ze srebrnymi medalami. Bogusław Sacharczuk
W dniach 25.02 - 1.03 odbywał się w Bydgoszczy turniej finałowy mistrzostw Polski juniorek starszych. W tych zawodach gorzowianki wywalczyły srebro.

W niedzielę, 1 marca koszykarki AZS PWSZ Gorzów rywalizowały w finale z rówieśniczkami Sportowej Politechniki Gdynia. Niestety, młode akademiczki nie zdołały pokonać rywalek i z Bydgoszczy wrócą ze srebrnymi medalami.

W finale od samego początku prowadziły zawodniczki z Gdyni, które z upływem minut zwiększały swoją przewagę. Akademiczki nie zdołały nawet ani razu doprowadzić do remisu, czy też wyjść na prowadzenie, a także nie okazały się lepsze w żadnej z kwart.

W drodze do finału gorzowianki rywalizowały w grupie z MUKS-em Widzew Łódź, Basketem 25 Bydgoszcz oraz Sportową Politechniką Gdynia. W półfinale akademiczki zmierzyły się z MUKS-em Poznań.

Wyniki AZS PWSZ Gorzów:
AZS PWSZ Gorzów - MUKS Widzew Łódź 63:50 (15:8, 26:17, 10:9, 12:16)
AZS PWSZ Gorzów - KS Basket 25 Bydgoszcz 79:44 (14:21, 17:3, 21:8, 27:12)
AZS PWSZ Gorzów - Sportowa Politechnika Gdynia 44:88 (1:24, 28:15, 8:24, 7:25)

Półfinał:
AZS PWSZ Gorzów - MUKS Poznań 69:62 (19:19, 18:16, 20:15, 12:12)

Finał:
AZS PWSZ Gorzów - Sportowa Politechnika Gdynia 38:60 (7:20, 10:14, 14:16, 7:10)
AZS PWSZ: Szajtauer 6, Stelmach 5 (1x3), Czarnodolska 5 (1), K. Jaworska 4 Sobek 2 oraz B. Jaworska 13, WItkowska 3, Kopciuch, Kominek, Szczęsna i Szałas po 0.
Sportowa Politechnika: Stankiewicz 10, Wilk 9, Jakubiuk 9 (2x3), Miłoszewska 8, Naczk 5 (1) oraz Ostrowska 10 (2), Adamowicz 8 (1), Pyka 1, Duszkiewicz, Wajler, Śmietańska i Jaroszewska po 0.