Kamil Stoch drugi na Okurayamie w Sapporo. Polak wyrównał rekord skoczni! (wideo)

Michał Korn, [email protected], źródło: Foto Olimpik/x-news, TVP 1
W drugim konkursie w Sapporo Kamil Stoch wyrównał rekord Skoczni na Okurayamie, lądując na 140 m i zajął drugie miejsce Foto Olimpik/x-news
Kamil Stoch po raz drugi w tym sezonie stanął na podium Pucharu Świata. Nasz mistrz olimpijski zajął drugie miejsce w niedzielnym konkursie na japońskiej skoczni Okurayama.

Nikt z fanów skoków narciarskich, kto postanowił zarwać noc i obejrzeć 25 stycznia niedzielny konkurs na Okurayamie nie może być zawiedziony. Nasz mistrz olimpijski zajął drugie miejsce w Sapporo. Polak prowadził po pierwszej serii dzięki rewelacyjnemu, najdłuższemu skokowi tego weekendu, na odległość 140 metrów, co było wyrównaniem oficjalnego rekordu obiektu, należącego do Norwega Roara Ljoekelsoeya i Austriaka Andreasa Koflera. Zachwyt jednak wzbudził telemark, który przy skoku na taką odległość jest bardzo trudnym wyczynem i czasami bywa niebezpieczny.

W drugim skoku nie tylko Stoch, ale wszyscy zawodnicy z czołówki konkursu lądowali zdecydowanie bliżej. 125,5 metra nie pozwoliło mu utrzymać pozycji lidera. Doskonałym skokiem na odległość 132 m popisał się Roman Koudelka, który po pierwszej serii do Kamila tracił 2,3 pkt i to no stanął na najwyższym stopniu podium. Dla Stocha z kolei było to 29. podium w Pucharze Świata. Trzecie miejsce zajął Peter Prevc.

W niedzielę, 25 stycznia punkty w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata dopisało sobie jeszcze trzech Polaków - Piotr Żyła był 11., Maciej Kot 24, a Jan Ziobro 29. Aleksander Zniszczoł, który po pierwszej serii był 10., został zdyskwalifikowany za niewłaściwe obuwie.

Peter Prevc wygrywa pierwszy konkurs w Sapporo (wideo)