CCC Polkowice pokonało w Pucharze Polski KSSSE AZS PWSZ Gorzów

(dal)
Katarzyna Jaworska w meczu z CCC spędziła na parkiecie blisko 22 minuty i zdobyła 6 pkt. Bogusław Sacharczuk
Gorzowskie koszykarki porażką z wicemistrzyniami Polski kończą udział w tegorocznym Pucharze Polski, który rozgrywany jest w Bydgoszczy. W piątek, 23 stycznia CCC wygrało z KSSSE AZS PWSZ 69:53.

Akademiczki do piątkowego meczu pucharowego przystąpiły z marszu. Podopieczne Dariusza Maciejewskiego dzień wcześniej rywalizowały w lidze.

W zeszłą sobotę oba zespoły spotkały się w gorzowskiej hali i po dogrywce lepsze okazały się miejscowe, pokonując CCC 81:79. Wtedy trenerzy podkreślali, że w pucharze nie dojdzie do dogrywki.

Tak też się stało, wicemistrzynie Polski pewnie pokonały akademiczki, wygrywając trzy kwarty. W obu drużynach na parkiecie więcej czasu spędziły rezerwowe zawodniczki, a podstawowe koszykarki mogły odpoczywać.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - CCC Polkowice 53:69 (13:16, 19:23, 6:18, 15:12)

KSSSE AZS: Zoll 9, Stelmach 9 (1x3), Brewer 6 (1), Czarnodolska 4, Szajtauer 2 oraz Sobek 10 (2), K. Jaworska 6, Ogorodnikowa 4, Piekarska 3, Dźwigalska 0.

CCC: Sverrisdottir 14 (2x3), Greene 11, Puss 9, Swanier 5 (1), Majewska 0 oraz Szczepanik 10, Owczarzak 9 (1), Sutherland 6, Kaczmarska 3 (1), Jeziorna 2, Fura 0.