Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lubuszanin Roku 2014: Komu należy się ten tytuł? Głosuj już dzisiaj

Marta Dudka
Oni walczą o tytuł Lubuszanina Roku 2014.
Oni walczą o tytuł Lubuszanina Roku 2014. Mariusz Kapała
Kto zostanie Lubuszaninem 2014 roku? Kto najbardziej zasługuje na tytuł najlepszego wśród najlepszych? Drodzy Czytelnicy, to Wy decydujecie!

Trwa nasz plebiscyt na najlepszego Lubuszanina Roku. Nie ma lepszej okazji, aby podziękować ludziom, którzy mają tak wielki wpływ na nasze życia. Są to społecznicy, którzy każdą wolną chwilę poświęcają swoim małym społecznościom lokalnym. To dyrektorzy domów kultury, muzeów, członkowie stowarzyszeń, bez których życie kulturalne czy sportowe nie byłoby takie samo.

Wczoraj o godzinie 13.00, pierwsze miejsce w plebiscycie w pow. świebodzińskim zajmował Kazimierz Gancewski z 690 punktami. Aby pomóc mu zostać na szczycie, należy wysłać SMS o treści lswie.2 na numer 72355. K. Gancewski to historyk i pasjonat dziejów Świebo-dzina. Autor i współautor wielu książek, a także albumów o dziejach miasta. Były prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Świebodzińskiej, inicjator pierwszego biegu Świebody.

Na drugim miejscu plasuje się Stanisław Kendzia (lswie.3). Na jego koncie uzbierało się 370 punktów. Od 2002 roku sołtys Lubrzy. Prawdziwy społecznik i samorządowiec. Inicjator wielu czynów społecznych i kulturalnych, które przyczyniają się do integracji mieszkańców.

Podium uzupełnia Bolesław Lewandowski z Lubrzy z 230 punktami (lswie.5). Od 1982 r. działa społecznie w Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym, organizator różnego rodzaju akcji wolontariatu, rozdaje paczki żywnościowe, organizuje wycieczki dla dzieci niepełnosprawnych.

Na czwartym miejscu jest Alfred Rokitnicki (lswie.9). Na koncie pastora Kościoła zielonoświątkowego uzbierało się na razie 10 głosów. To dzięki jego staraniom istnieje w Świebodzinie noclegownia. Pastor zadbał o wszystko, dopilnował remontu przekazanego kościołowi budynku, ściągnął sprzęt i wyposażenie.
Dziesięć punktów także przy nazwisku Urszuli Miary (lswie.8). To działaczka społeczna. Na razie bez punktów są Joanna Bagińska (lswie.1), Jerzy Kuroczycki (lswie.4), Henryk Łyskawa (lswie.6), Andrzej Mazur (lswie.7) i Jarosław Wendorff (lswie.10).

Pierwszy etap plebiscytu potrwa do 30 bm. Głosować można do godziny 11.59. Drugi etap trwał od 2 lutego do 27 lutego do godziny 11.59.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska