Pucha Świata w Tauplitz. Severin Freund deklasuje rywali. Piotr Żyła ósmy

(m. korn), źródło: TVP 1, Foto Olimpik/x-news
Zarówno dla Piotra Żyła jak i Aleksandra Zniszczoła pierwsze loty w Kulm okazały się najlepszymi występami w obecnym sezonie skoków narciarskich Foto Olimpik/x-news
Po raz pierwszy w tym sezonie Piotr Żyła zaliczył dwie dobre, równe próby. Polak był ósmy w konkursie Pucharu Świata w lotach narciarskich w Bad Mitterndorf. Zawody wygrał Severin Freund. Konkurs na skoczni Kulm wygrał odlatując rywalom Niemiec Severin Freund. Rekordzista skoczni dobrze czuje się latając i potwierdził to 10 stycznia. Drugi tuż za nim znalazł się triumfator Turnieju Czterech Skoczni Stefan Kraft, a trzeci był Jurij Tepes.

Severin Freund bardzo dalekim skokiem z pierwszej serii na 227,5 m zapewnił sobie wysoką przewagę nad pozostałymi zawodnikami. W drugiej serii odległość 210 m w zupełności wystarczyła mu, by wygrać zawody. Nad drugim Stefanem Kraftem (224 m/197, 5 m) miał aż 20. punktów przewagi. Ostatnie miejsce na podium po bardzo dobrej walce zajął Jurij Tepes (186.5 m/232 m), któremu udało się zepchnąć z podium Petera Prevca (205 m/193 m).

I. Błachut: To najlepszy występ Żyły w tym sezonie. Na pewno poprawił sobie humor po Turnieju Czterech Skoczni.

Wśród Polaków najlepiej spisał się Piotr Żyła, który po pierwszej serii skokiem na 193 m zajmował 7. lokatę. Drugi skok o dwa metry dalszy zapewnił naszemu rodakowi miejsce w czołowej 10. Żyła ostatecznie był 8. i był to jego najlepszy wynik w tym sezonie. Drugi z biało-czerwonych Aleksander Zniszczoł po serii finałowej uplasował się na 27. pozycji, dzięki swoim skokom na 164,5 oraz 154 m.