Stefan Kraft wygrywa 63. Turniej Czterech Skoczni! Polacy bardzo słabo, tylko Stoch w serii finałowej

źródło: transmisja TVP1, skokipolska.pl
Zawody w Bischofshofen wygrał bezkonkurencyjny Michael Hayboeck, zaś trium w całym Turnieju Czterech Skoczni zapewnił sobie jego rodak Stefan Kraft Foto Olimpik/x-news
Zarówno ostatni konkurs, jak i cały 63. Turniej Czterech Skoczni należał do Austriaków. W Bischofshofen, nokautując wręcz rywali, swoje pierwsze w karierze zawody wygrał Michael Hayboeck. Jego rodak Stefan Kraft z kolei zdobywając trzecie miejsce na podium zapewnił sobie zwycięstwo w całym turnieju. Najlepszy z Polaków Kamil Stoch ostatecznie w serii finałowej zajął 15. miejsce. Drugi na podium stanął Noriaki Kasai.

Pierwszą serię z ogromną przewagą nad pozostałymi zawodnikami wygrał bezkonkurencyjny Michel Hayboeck. Austriak skoczył 137,5 m przeskakując także swojego rodaka Stefana Krafta aż o cztery metry. Polacy o ile w poprzednim konkursie zaprezentowali się (jako drużyna) najlepiej w całym sezonie o tyle już w Bischofshofen do serii finałowej zdołał awansować tylko Kamil Stoch. Nasz reprezentant skacząc 126,5 oraz w drugiej serii 124, 5 m w zawodach ostatecznie zajął 15. lokatę.

Dawid Kubacki i jego odległość 120,5 m nie wystarczyła do tego by pokonać Dimitrija Vassilieva (124,5 m). Dużym rozczarowaniem był bardzo słaby skok Piotrka Żyły (120 m), który ostatecznie przegrał ze skaczącym pół metra dalej Ilmirem Hazetdinovem. Niewiele do powiedzenia w swoich parach mieli również Barłomiej Kłusek (115,5m), który przegrał z Andersem Jacobsenem (130,5 m) oraz Aleksander Zniszczoł (109,5 m) ulegając liderowi 63. Turnieju Czterech Skoczni**Stefanowi Kraftowi** (133,5m).

W serii finałowej podobnie jak w pierwszej pewnym skokiem na 136, 5 m Michael Hayboeck zdeklasował rywali wygrywając tym samym konkurs w Bischofshofen i umacniając swoją pozycję lidera w generalnej klasyfikacji Pucharu Świata. Dla Austriaka była to pierwsza wygrana w karierze. Noriaki Kasai lądując na 137 m zapewnił sobie drugie miejsce. Podium zamknął Stefan Kraft, który w serii finałowej uzyskał odległość 132 m i tym samym wygrał cały Turniej Czterech Skoczni wyprzedzając zaledwie o 6 punktów znajdującego się na drugim miejscu swojego rodaka Michaela Hayboecka.

O pechu podczas zawodów znów może mówić Simon Ammann. Szwajcar po swoim skoku na 136 m zachwiał się przy lądowaniu i upadł do przodu uderzając głową o twardy zeskok. Wszystko wskazywało na to, że skoczek stracił przytomność. Z zeskoku został zniesiony na noszach i przetransportowany karetką do szpitala.

Przeczytaj też:Dakar 2015. Auto Adama Małysza spłonęło. To koniec wyścigu dla Polaka (wideo)