UKS 3 Wodnik Wolsztyn na basenie w Zielonej Górze

Łukasz Stachurski
UKS 3 Wodnik Wolsztyn na basenie w Zielonej Górze Urząd Miasta Wolsztyn
7 grudnia na basenie w Zielonej Górze odbyły się zawody pływackie dla najmłodszych, na których nie zabrakło reprezentantów UKS 3 Wodnik Wolsztyn.

Wśród uczestników nie zabrakło takich klubów jak Korner Zielona Góra, Warta Poznań, Słowianka Gorzów Wielkopolski, Piast Głogów, Czternastka Poznań i innych. Młodzi adepci sportu, dzielnie stawiali czoła konkurencji w miłej i wesołej atmosferze. Na miejscu zameldowała się ośmioosobowa ekipa z Wolsztyna, wraz z trenerem Krzysztofem Bimkiewiczem.

Szans przeciwnikom nie pozostawił Hubert Woga (2004), uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Wolsztynie, który zdobył dwa złote medale. W konkurencji 100m stylem dowolnym zdeklasował rywali, wyprzedzając drugiego zawodnika o kilka sekund, uzyskując czas 1.14,70. W 50m stylem grzbietowym, po zaciętej walce z zawodnikiem z Gorzowa Wielkopolskiego, na ostatnich metrach wysunął się na prowadzenie i finiszował jako pierwszy z czasem 0.38,30. Zdobył również tytuł najlepszego zawodnika w swoim roczniku.

Doskonale zaprezentowała się Zuzanna Kazubska (2003), której do medalu zabrakło kilkunastu setnych sekundy, zajęła dwukrotnie czwarte miejsce na 100m dowolnym i 50m grzbietem, za które została nagrodzona dyplomem. Ustanowiła przy tym swoje nowe rekordy życiowe. Zuzia uplasowała się na siódmym miejscu wśród 10 najlepszych zawodniczek z jej rocznika.

Dobry start zaliczyła Marcelina Szafran (2004) w konkurencji 100m stylem dowolnym, zajmując nagradzane dyplomem siódme miejsce.

Sztafeta 4x50m stylem dowolnym, w składzie Marcelina Szafran, Tymoteusz Kaffler, Zuzanna Kazubska i Huber Woga, zajęła doskonałe trzecie miejsce, w roczniku 2003.

W zawodach udział wzięli również Kamil Lisiewicz, Jagoda Gessner, Patrycja Kulus i Dylan Serrarens, walczyli poprawiając swoje najlepsze czasy.