EuroCup: Stelmet Zielona Góra - PAOK Saloniki (relacja na żywo online)

Szymon Kozica, [email protected]
Steven Burtt (z piłką) jest najlepszym strzelcem Stelmetu Zielona Góra w rozgrywkach EuroCup. W środę zdobył 13 punktów. Tomasz Gawałkiewicz
Koszykarze Stelmetu Zielona Góra w środę odnieśli pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach EuroCup. Przed własną publicznością w hali CRS pokonali PAKO Saloniki 84:77. Wynik ustalił Quinton Hosley efektownym alley oopem.

Tutaj znajdziesz zapis relacji live **STELMET ZIELONA GÓRA - PAOK SALONIKI**

To był pojedynek siódmej kolejki w grupie F rozgrywek EuroCup. Po sześciu Stelmet Zielona Góra był jedynym zespołem, który w tych zmaganiach jeszcze nie odniósł zwycięstwa. Ale wciąż miał szanse na awans do kolejnej rundy, do której przechodzą po cztery drużyny z każdej grupy.

Kibice mieli nadzieję na pierwszy sukces, zwłaszcza po tym, co wicemistrzowie Polski pokazali tydzień wcześniej w Rosji. Tam podopieczni trenera Saso Filipovskiego przez niemal trzy kwarty toczyli bardzo zacięty i wyrównany bój z Lokomotiwem Kubań Krasnodar.

Fani wreszcie się doczekali. Wprawdzie Grecy rozpoczęli od prowadzenia 6:0, ale nasi szybko otrząsnęli się po tym ciosie, zaczęli lepiej bronić i na efekty nie trzeba było długo czekać. W drugiej kwarcie przewaga Stelmetu Zielona Góra wynosiła nawet 11 punktów, ale wystarczyło kilka minut rozluźnienia, by zmalała do jednego "oczka".

Na szczęście, wicemistrzowie Polski szybko zwarli szyki i wrócili na właściwe tory. W decydującej odsłonie wypracowali 12-punktową zaliczkę, która w końcówce poważnie stopniała, ale zwycięstwo zostało w hali CRS.

Pierwszy mecz Stelmetu Zielona Góra z PAOK-iem, rozegrany 22 października w Salonikach, zakończył się okazałym triumfem Greków 85:66. W tym pojedynku punkty dla gości zdobyli: Łukasz Koszarek 14, Steven Burtt i Daniel Johnson po 11, Przemysław Zamojski 10, Chevon Troutman i Quinton Hosley po 8, Adam Hrycaniuk i Aaron Cel po 2.

6. Stelmet 1 6 508:589
Kolejne cyfry i liczby oznaczają: zwycięstwa, porażki oraz punkty zdobyte i stracone.