Eliminacje ME 2016 - Wpadka Niemców i gol Ronaldo w ostatniej minucie (wyniki, tabele, wideo)

(kr) DE RTL TV/x-news
Za nami październikowa runda spotkań eliminacyjnych do Mistrzostw Europy 2016. Spośród meczów wyróżnia się remis Niemców z Irlandią, skromne zwycięstwo Włochów na Malcie oraz zwycięski gol Portugalii w ostatniej minucie dogrywki w wyjazdowym spotkaniu z Danią.

Polska zremisowała w Warszawie ze Szkocją 2:2 i po trzech seriach meczów z siedmioma punktami prowadzi w tabeli grupy D eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy 2016. Taki sam dorobek mają Irlandczycy, którzy niespodziewanie zremisowali na wyjeździe z Niemcami 1:1.

Mistrzowie świata, bez zaatakowanych wirusem grypy żołądkowej Christopha Kramera i Andre Schuerrlego, objęli prowadzenie w 71. minucie po strzale Toniego Kroosa. Wyrównał już w czwartej minucie doliczonego czasu gry John O'Shea, który po raz setny wystąpił w narodowych barwach. Był to drugi celny strzał Irlandczyków w tym spotkaniu. - Rywale mieli jedną okazję do zdobycia gola i ją wykorzystali. W końcówce byliśmy zbyt naiwni - przyznał selekcjoner Niemców Joachim Loew. Niemcy plasują się dopiero na czwartej pozycji w grupie, lepszym bilansem bramek wyprzedzają ich mający również cztery punkty Szkoci.

W trzecim wtorkowym pojedynku Gibraltar przegrał 0:3 z Gruzją, która zdobyła pierwsze punkty w kwalifikacjach, a w listopadzie będzie najbliższym rywalem biało-czerwonych.

Rozstrzygnięcie tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego miało miejsce również w rywalizacji Danii z Portugalią. W roli głównej wystąpił kapitan i największy gwiazdor gości Cristiano Ronaldo, który trafił głową do siatki w piątej minucie doliczonego czasu gry. Tym samym jego zespół zrehabilitował się za porażkę z Albanią na inaugurację eliminacji.

Drugi mecz grupy I - Albanii z Serbią - został przerwany jeszcze przed końcem pierwszej połowy. Powodem był incydent z albańską flagą, która pojawiła się nad stadionem w Belgradzie, przyczepiona do zdalnie sterowanego modelu samolotu.

W grupie F we wszystkich trzech meczach górą byli goście. Największą niespodziankę sprawili piłkarze Irlandii Północnej, którzy po bramkach Jamiego Warda i Kyle'a Lafferty'ego pokonali w Pireusie Grecję 2:0. Ekipa z Wysp Brytyjskich w trzech występach zdobyła komplet punktów i prowadzi w tabeli.