Mistrzostwa Polski: Antoni Walicki w blasku złota!

Antoni Walicki (ALKS PWSZ Gorzów) - świeżo upieczony mistrz Polski młodzików w biegu na 300 metrów przez płotki. Szymon Kozica
Antoni Walicki (ALKS PWSZ Gorzów) w sobotę został mistrzem Polski młodzików w lekkiej atletyce. Na zawodach w Zielonej Górze wygrał bieg na 300 metrów przez płotki. Wynikiem 39,37 ustanowił nowy rekord życiowy.

15-letni Antoni Walicki przed Małym Memoriałem im. Janusza Kusocińskiego, bo tak oficjalnie nazywają się mistrzostwa Polski młodzików, miał drugi rezultat w kraju - 39,74. W sobotę w Zielonej Górze spisał się wyśmienicie. W najsilniejszej, trzeciej serii biegu na 300 metrów przez płotki nie dał szans rywalom, poprawiając rekord życiowy aż o 0,37 sekundy.

W którym momencie Antoni Walicki był pewien, że wygra ten wyścig? - Dopiero na linii mety - odpowiada świeżo upieczony mistrz Polski. - Patrzyłem, jak biegnący na torze przede mną najgroźniejszy rywal pokonuje płotki i do wyjścia z łuku myślałem, że go nie wyprzedzę. Potem zobaczyłem, że jest szansa, spiąłem się i się udało!

- Jestem bardzo zadowolony - nie ukrywa Tomasz Saska, trener Antoniego Walickiego. - Wygrał, tak? Złoto to jest złoto! Jest najlepszy w Polsce. Wierzyłem w to. Był przygotowany na zdecydowanie lepszy wynik, bo popełnił wiele błędów technicznych, zwłaszcza pierwszy płotek został pokonany bardzo słabo. Obawiałem się tego, co się stanie. Ale po trzecim płotku bardzo ładnie zszedł i bardzo ładnie biegł już do końca.

W niedzielę Antoni Walicki wystartuje na dystansie 300 metrów, już bez płotków. Na co możemy liczyć? - Zobaczymy, to zależy od nóg. Jak wypocznę dobrze... Zapowiada się bieganie poniżej 37 sekund. Pierwsza piątka - ocenia swoje szanse.

W sobotę piątą lokatę w skoku w dal wywalczyła Sandra Sikorska (AZS AWF Gorzów) - 5,26. Siódme miejsca zajęli: Paweł Jeż (AZS AWF) w chodzie na 5 km - 28.17,67 i Adrian Ławecki (LLKS Osowa Sień) w biegu na 2.000 metrów - 5.57,86. Na ósmej pozycji w chodzie na 5 km uplasował się Michał Cerazy (AZS AWF) - 29.04,00. Paulina Mazurkiewicz (ZLKL Zielona Góra) była dziewiąta w rzucie dyskiem - 34,95. Ta sama lokata przypadła Kacprowi Tamulowi (ZLKL) w skoku o tyczce - 3,00. Dziesiątą sprinterką w Polsce została Karolina Rajko (Agros Żary) - 12,65.

Początek niedzielnych konkurencji o 9.45. Mistrzostwa są rozgrywane na stadionie MOSiR-u przy ul. Sulechowskiej w Zielonej Górze.