Legia Warszawa zrobiła to, co do niej należało. Wygrała z Aktobe 1:0

(kuch)
Trener Henning Berg może z nadzieją wyczekiwać rewanżu w Warszawie.
Trener Henning Berg może z nadzieją wyczekiwać rewanżu w Warszawie. EPA/IGOR KOVALENKO
Mistrzowie Polski są już o krok od fazy grupowej Ligi Europy W czwartek w pierwszym meczu decydującej rundy kwalifikacyjnej pokonali na wyjeździe kazachski FK Aktobe 1:0. Jedyną bramkę zdobył Ondrej Duda.

Legia miała ten mecz pod kontrolą od pierwszej minuty. Stołeczni byli dobrze zorganizowani w tyłach i na niewiele pozwalali rywalom z Kazachstanu. Problem w tym, że Legii też z trudem przychodziło stwarzanie podbramkowych okazji. Okazje mieli co prawda Tomasz Brzyski, Tomasz Jodłowiec, czy Łukasz Broź, ale zawodziła ich skuteczności.

W końcu jednak się udało. Była 48 minuta gry. Brzyski wykonała rzut wolny, podał do Dudy, a ten ze spokojem umieścił piłkę w siatkę. Od tego momentu gospodarze ruszyli do ofensywy, ale znów nic z tego nie wynikało. Trzeba jednak oddać piłkarzom Aktobe, że zmusili defensywę Legii i bramkarza Dusana Kuciaka do sporej pracy.

W końcówce szansę podwyższenie prowadzenia Legii miał Michał Żyro, ale przegrał pojedynek z bramkarzem rywali. Tak czy owak, zwycięstwo 1:0 to dobra zaliczka przed rewanżem w Warszawie (28 sierpnia, godz. 21).

FK Aktobe - Legia Warszawa 0:1 (0:0)