Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Artysta inspiracji do twarzy dla rzeźbionych postaci szuka wśród znajomych

(dl)
Artysta pracuje obecnie nad figurą Chrystusa. Autor jest na etapie formułowania rzeźby z gliny. - To najtrudniejsze fizycznie zadanie - mówi
Artysta pracuje obecnie nad figurą Chrystusa. Autor jest na etapie formułowania rzeźby z gliny. - To najtrudniejsze fizycznie zadanie - mówi Dorota Lipnicka
W pracowni przy ul. Libelta w Międzyrzeczu Krzysztof Kostrzewa rzeźbi Chrystusa. - Najpierw trzeba przygotować szkic, potem czas na działanie z gliną - mówi.

Dzieła Krzysztofa Kostrzewy z Międzyrzecza można podziwiać na rokitniańskiej Drodze Krzyżowej. To wyjątkowe miejsce. Wzdłuż polnej drogi o długości 4,5 km, w otoczeniu krzewów i drzew, znajdują się stacje Kalwarii Rokitniańskiej. Wszystkie ozdobione są rzeźbami artystów. Ludzie przychodzą tutaj nie tylko w czasie trwania Drogi Krzyżowej, ale także w zwykłe dni, by móc się wyciszyć, porozmyślać.

W jego sztuce dominują motywy sakralne. - Jest wsparcie tam u góry i te prace wychodzą.- mówi Krzysztof. Obok rzeźby zajmuje się malarstwem. Tematyka jego prac to głównie pejzaże, marynistyka - Sam kiedyś należałem do klubu żeglarskiego w Międzyrzeczu, stąd ten sentyment- dodaje. Ostatnio namalował obraz, przedstawiający grupę czternastu świętych. - Inspiracji do twarzy dla tych postaci np. anioła, szukałem wśród znajomych - zdradza plastyk.

Artysta nie wystawia swoich prac, nie bierze udziału w plenerach. Nie lubi rozgłosu. Jak przyznaje, po prostu nie czuje takiej potrzeby. - Wydawać, by się mogło, że tworzę głównie dla siebie, ale nie jest tak do końca. Ludzie przychodzą do mnie. Te prace znajdują swoich odbiorców - zastrzega.

Jesienią i zimą przy jednym stole spotyka się tutaj grupa ludzi, by wspólnie zaczerpnąć trochę inspiracji ze świata sztuki. Uczą się malować na jedwabiu, rysować woskiem na tkaninie czy kunsztu dekupażu. - Cieszę się, że w Międzyrzeczu wykształciła się grupa, która chce spędzać czas jakoś inaczej, przeżyć coś nowego - opowiada o swoich warsztatach artysta. Oprócz nich organizuje także zajęcia dla dzieci, przygotowuje również młodzież do egzaminów na wyższe uczelnie. - Ważne, żeby plastyk potrafił obserwować, był wrażliwy na otoczenie. Czy z każdego można zrobić artystę? W pewnym sensie tak. Zdarzało się, że przychodziły tutaj osoby, które bały się wziąć ołówek do ręki, a po kilku miesiącach pracy dostawały się na architekturę - mówi.

Wszystkie informacje o Przystanku Woodstock 2014:**Przystanek Woodstock 2014 - program, koncerty, goście **

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska