Sofia Ennaoui bez medalu mistrzostw świata

Sofia Ennaoui z Lubusza Słubice ma na koncie dwa srebrne krążki mistrzostw Europy juniorów, ale z mistrzostw świata wróci bez medalu. Archiwum Sofii Ennaoui
Sofia Ennaoui z Lubusza Słubice nie zdołała stanąć na podium mistrzostw świata juniorów w Eugene. W nocy z niedzieli na poniedziałek zajęła piąte miejsce w finałowym biegu na 1.500 metrów. Nie popisał się też oszczepnik Mateusz Kwaśniewski z Uczniaka Szprotawa.

19-letnia Sofia Ennaoui w finale na 1.500 metrów uzyskała czas 4.13,06. Do brązowego medalu zabrakło 1,85 sekundy. Zwyciężyła Dawit Seyaum z Etiopii - 4.09, 86 przed swoją rodaczką Gudaf Tsegay - 4.10,83 i Kenijką Sheilą Chepngetich Keter - 4.11,21.

Przeczytaj też Konrad Bukowiecki - ten 17-latek może zostać następcą Tomasza Majewskiego

W nocy z niedzieli na poniedziałek rozegrany został także finał rzutu oszczepem. Konkurs nie był jednak udany dla Mateusza Kwaśniewskiego. 19-letni miotacz, który legitymuje się rekordem życiowym 72,74, machnął tylko 66,10 i uplasował się na 11. pozycji.