Sofia Ennaoui i Mateusz Kwaśniewski w finale mistrzostw świata!

Sofia Ennaoui z Lubusza Słubice w tym sezonie spisuje się rewelacyjnie. W Eugene liczy na medal w biegu na 1.500 metrów. Archiwum Sofii Ennaoui
Biegaczka Sofia Ennaoui z Lubusza Słubice i oszczepnik Mateusz Kwaśniewski z Uczniaka Szprotawa w piątek późnym wieczorem awansowali do finałów lekkoatletycznych mistrzostw świata juniorów w Eugene.

19-letnia Sofia Ennaoui zajęła drugie miejsce w swojej serii eliminacyjnego biegu na 1.500 metrów. Finiszowała tuż za Dawit Seyaum z Etiopii. Uzyskała czas 4.15,07. Dodajmy, że podopieczna trenera Wojciecha Szymaniaka ma na tym dystansie piąty czas na świecie wśród juniorek. Finał rozpocznie się o 0.55 w nocy z niedzieli na poniedziałek naszego czasu.

Przeczytaj też Konrad Bukowiecki - ten 17-latek może zostać następcą Tomasza Majewskiego

W kwalifikacjach oszczepników 19-letni Michał Kwaśniewski uplasował się na piątej pozycji w swojej grupie, a na 12. w ogólnej klasyfikacji. Rzucił 66,70 w drugiej próbie. Dwie pozostałe były nieważne. Wychowanek szkoleniowca Zygmunta Szwarca legitymuje się rekordem życiowym 72,74, więc w finale (początek o 0.25 w nocy z niedzieli na poniedziałek naszego czasu) może pokazać się z jeszcze lepszej strony.