Remis w ostatnim przed pierwszoligowym sezonem sparingu Chrobrego Głogów

Sebastian Górski
Dominik Kościelniak (na zdjęciu) indywidualną akcją w 65 minucie uratował remis w ostatnim spotkaniu sparingowym przed startem rozgrywek ligowych Chrobry Głogów S.A
Mocno rezerwowym składem podszedł do spotkania z trzecioligowym KP Brzeg Dolny szkoleniowiec Chrobrego Głogów Ireneusz Mamrot. Szansę na udowodnienie swojej wartości w ostatnim sparingowym pojedynku wykorzystali tylko nieliczni.

Mecz toczył się przy żarze z nieba, ale pomimo ogromnego upału oba zespoły stworzyły sporo sytuacji podbramkowych. Więcej z gry mieli gospodarze, którzy od pierwszych minut dłużej utrzymywali się przy piłce. Pomimo tego głogowianie mieli sporo szczęścia, że nie przegrali tego pojedynku. Piłkarze Brzegu Dolnego, z byłym piłkarzem Chrobrego Przemysławem Stasiakiem na czele, bardzo groźnie kontratakowali.

Było to drugie spotkanie w wykonaniu pomarańczowo-czarnych podczas minionego weekendu. W sobotę, 19 lipca, pierwszoligowcy pokonali w meczu pucharowym Zagłębie II Lubin 3:1.

CHROBRY GŁOGÓW - KP BRZEG DOLNY 2:2 (1:2)
1:0 Pieczara 33 (k)
1:1 Dębiczak 38
1:2 Malibroda 45
2:2 Kościelniak 65

CHROBRY: Rzepecki (od 46 min Skrzyniarz) - Kozak, Mateusz Szałek, Michalec, Kiełb, J. Ałdaś, Łętkowski (od 60 min Pawłowski), Figiel, Rybak, Kościelniak (od min 70 P. Murdzek), Pieczara.