Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rozmawiali o bezpieczeństwie na Przystanku Woodstock 2014

(pik)
Spotkanie zespołu do spraw bezpieczeństwa na Przystanku Woodstock 2014. Od lewej: wicewojewoda lubuski Jan Świrepo, dyrektor biura zarządzania kryzysowego w urzędzie wojewódzkim Waldemar Kaak i Radosław Mysłek, przedstawiciel organizatorów festiwalu.
Spotkanie zespołu do spraw bezpieczeństwa na Przystanku Woodstock 2014. Od lewej: wicewojewoda lubuski Jan Świrepo, dyrektor biura zarządzania kryzysowego w urzędzie wojewódzkim Waldemar Kaak i Radosław Mysłek, przedstawiciel organizatorów festiwalu. Jakub Pikulik
W tym roku Kostrzyn pomoże w zabezpieczeniu medycznym miasta. Sam teren festiwalu będzie większy.

160 hektarów terenów miejski, do tego działki prywatne i należące do Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz 60 hektarów prywatnych gruntów na terenie sąsiedniej gminy Witnica - Przystanek Woodstock z roku na rok się rozrasta. Wczoraj w urzędzie wojewódzkim odbyło się spotkanie wszystkich służb i organizacji, czuwających nad sprawną organizacją i bezpieczeństwem w czasie imprezy. Przy Przystanku Woodstock będzie pracowało 1.219 policjantów, będą też strażacy, pracownicy inspekcji transportu drogowego, snapeidu, 60 sokistów, straż graniczna, w tym 20 funkcjonariuszy z Niemiec.

Wszystkie informacje o Przystanku Woodstock 2014:**Przystanek Woodstock 2014 - program, koncerty, goście **

Na czas festiwalu wzmocnione zostaną obsady w szpitalu wojewódzkim w Gorzowie i w położonym niedaleko Kostrzyna Dębnie. Najwięcej pracy będzie jednak miał miejscowy Nowy Szpital. W tym roku część trudu zabezpieczenia medycznego wzięło na siebie miasto. - Finansujemy pracę 30 polskich i 20 niemieckich ratowników medycznych. Do tego pracę sześciu karetek na terenie miasta i czterech kolejnych w szpitalu. Na terenie miasta zorganizowane zostaną cztery punkty ambulatoryjne, dodatkowo jeden lekarz i będący w pogotowiu saper. Rzeki będą patrolowały dwie nasze łodzie, na którymi będzie pływało ośmiu ratowników WOPR - wylicza Andrzej Kunt, burmistrz Kostrzyna. 21 lipca sanepid sprawdzi jakość wody w Kostrzynie. Będzie ona chlorowana przez cały czas trwania festiwalu. To dlatego, żeby ograniczyć do minimum ryzyko skażenia. Sanepid sprawdzi też punkty gastronomiczne.

Chcesz wiedzieć kto zagra na Przystanku Woodstock 2014? Sprawdź!**Przystanek Woodstock 2014 - kto zagra? Zobacz zespoły i line-up. **

Policja skupi się na kierowaniu ruchem, będą też patrole, które zadbają o porządek i bezpieczeństwo w samym mieście. Na terenie festiwalu będą funkcjonariusze, gotowi do interwencji z każdej chwili. Sporo pracy będzie miała też służba ochrony kolei. To oni, wspólnie z Pokojowym Patrolem, będą zabezpieczać kostrzyński dworzec kolejowy. Ale nie tylko. - Będzie więcej niż w poprzednich latach patroli po torach, przebiegających przez Kostrzyn. W poprzednich latach zdarzało się, że woodstockowicze wchodzili na nie i narażali się na niebezpieczeństwo - mówi Grzegorz Ławrynowicz z zielonogórskiej komendy SOK.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska