Ależ to były emocje! Piękny mecz Stelmetu Zielona Góra w Słupsku

(vp)
Tomasz Gawałkiewicz
Stelmet Zielona Góra pokonał w środę na wyjeździe Energę Czarnych Słupsk 77:73. Mistrzowie Polski cały czas mają jeszcze szansę na zajęcie pierwszego miejsca przed rundą play off.

Już pierwsza kwarta dostarczyła kibicom sporych emocji. Początek meczu w wykonaniu zielonogórzan nie wyglądał jednak najlepiej. Nasi jakby nie wiedzieli co się dzieje. Szybko jednak się pozbierali i zaczęli odrabiać straty. Na pierwszą przerwę schodzili przy stanie 19:18 dla słupczan.

Kolejna odsłona środowego meczu również dostarczyła niemałych emocji, bowiem raz gospodarze, raz za goście obejmowali prowadzenie. Końcówka pierwszej połowy jednak należała do podopiecznych Mihailo Uvalina, którzy na długą przerwę schodzili prowadząc 37:34.

Po przerwie gospodarze wzięli się za odrabianie strat. Prawdziwy koncert rzutów za trzy punkty pokazał Garrett Stutz trafiając trzy razy z rzędu. Nie dłużni zostali jednak zielonogórzanie. Zamojski i Koszarek także odpowiedzieli celnymi rzutami zza linii 6,75 m.
Na minutę przed końcem trzeciej kwarty koszykarze Stelmetu Zielona Góra wyszli już na ośmiopunktowe prowadzenie. Końcowe sekundy jednak należały do gospodarzy, którzy zdążyli jeszcze odrobić cztery oczka.

Na ostatnie 10 minut meczu mistrzowie Polski wyszli z zaledwie trzypunktową zaliczką. Emocje więc zapowiadały się do samego końca. Zielonogórzanie jednak zagrali mądrze i konsekwentnie. W pewnym momencie prowadzili już ośmioma punktami. Gospodarze jednak nie zamierzali składać broni i walczyli do samego końca. Nasi koszykarze jednak zachowali więcej zimnej krwi i nie pozwolili sobie wydrzeć zwycięstwa. Mistrzowie Polski pokonali Energę Czarnych Słupsk 77:73.

Tutaj możesz zobaczyć zapis relacji na żywo z meczu Energa Czarni Słupsk - Stelmet Zielona Góra (live)