Zagrali jak z nut i wygrali! Stelmet Zielona Góra pokonał Trefl Sopot

(vp)
Christian Eyenga walczy pod koszem z Pawłem Leończykiem
Christian Eyenga walczy pod koszem z Pawłem Leończykiem Tomasz Gawałkieiwcz
W sobotę, w hicie ekstraklasy Stelmet Zielona Góra pokonał we własnej hali trzeci zespół w tabeli, Trefl Sopot 93:85.

Tutaj możesz zobaczyć zapis relacji na żywo z meczu Stelmet Zielona Góra - Trefl Sopot

Stelmet Zielona Góra w końcu pokazał, że zasługuje na finał ekstraklasy. W sobotę w hali CRS koszykarze z Zielonej Góry zdecydowanie pokonali Trefl Sopot 93:85. Przez cały mecz mistrzowie Polski kontrolowali wydarzenia na parkiecie. W pewnym momencie prowadzili już 19 punktami. Wtedy nastąpiło lekkie rozluźnienie i goście zabrali się za odrabianie strat. Podopieczni Mihailo Uvalina jednak nie pozwolili przejąć gościom inicjatywy. Przed ostatnią kwartą zielonogórzanie mieli 12 punktów przewagi i wydawało się, że już do końca meczu nie będzie emocji. Sopocianie jednak napędzili nam strachu. W czwartej kwarcie niebezpiecznie zbliżyli się do Stelmetu. Ale w końcówce to zielonogórzanie zachowali zimną krew i skutecznie wypunktowali gości.

Kolejny świetny mecz zagrał Adam Hrycaniuk, który z meczu na mecz gra coraz lepiej, co dobrze rokuje przed ostateczną rywalizacją w rundzie play-off. Jeśli koszykarze Stelmetu Zielona Góra będą dalej tak grali jak w sobotę, to kibice w Zielonej Górze będą mogli spać spokojnie.