Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Szprotawie starsza kobieta wpuściła do mieszkania osobę podającą się za pracownicę Caritasu. Zamiast pomocy z domu zniknęło kilkanaście tys. zł

Redakcja
Starsza pani straciła oszczędności, bo do domu wpuściła nieznajomą osobę.
Starsza pani straciła oszczędności, bo do domu wpuściła nieznajomą osobę. Archiwum "GL"/Magda Weidner
We wtorek, 15 kwietnia, przed południem dyżurny z Komisariatu Policji w Szprotawie został zaalarmowany przez 81-letnią kobietę, która został okradziona we własnym domu. Z jej relacji wynikało, że do mieszkania zapukała kobieta podająca się za przedstawicielkę Caritasu.

Pokrzywdzona dostała propozycję uzyskania zapomogi, ale musiała okazać swoje dokumenty, odcinki renty, itp. W czasie rozmowy kobieta wykorzystała chwilę nieuwagi 81-latki i z sypialni ukradła kilkanaście tysięcy złotych. Dopiero po wyjściu z mieszkania kobiety, pokrzywdzona zorientowała się, że zniknęły jej oszczędności. W sprawie zostało wszczęte dochodzenie, a policjanci robią wszystko, aby ustalić sprawczynię kradzieży i odzyskać utracone pieniądze.

Policja zwraca się z kolejnym apelem do starszych lub samotnie mieszkających osób, by do domu nie wpuszczały nieznanych im, przypadkowych osób. Aby chronić siebie i swoje mieszkanie należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa i zdrowym rozsądku:

1. nigdy nie zostawiajmy otwartych drzwi domu lub mieszkania, nawet gdy wychodzimy tylko na chwilę np. do piwnicy lub wyrzucić śmieci
2. nie zapraszajmy do domu osób przypadkowo poznanych
3. pouczajmy dzieci i domowników w podeszłym wieku, aby nie wpuszczały do mieszkania osób nieznajomych
4. jeśli do domu zgłaszają się osoby podające się za urzędników, pracowników OPS, itp. to przed wpuszczeniem ich do domu sprawdźmy wiarygodność tych osób. Pamiętajmy, że złodziej lub oszust może zapukać do mieszkania podając się za hydraulika, listonosza , pracownika gazowni, posłańca, osobę prowadzącą handel obwoźny, pracowniczkę ZUS, czy siostrę PCK - to jedynie kilka przykładów działania przestępców. Dlatego podawane przez takie osoby informacje dokładnie sprawdźmy szczególnie wtedy, gdy związane są z wypłatą tej osobie pieniędzy, lub pokazaniem osobie dowodu osobistego czy odcinka renty . Przychodzący w uczciwych zamiarach zrozumieją naszą ostrożność.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska