Patryk Lewicki, najmłodszy starosta w Polsce, zostaje na stanowisku czytaj więcej »

Co się dzieje w Polmozbycie?

Dodano: 4 kwietnia 2014, 15:46 Autor:

Działanie na szkodę spółki i łamanie praw pracowniczych - to m.in. zarzucają prezesowi Polmozbytu byli pracownicy. Sprawę bada prokuratura. Śledczy chcą, by biegły sprawdził księgi firmy.

W 2007 r. Polmozbyt był jedną z ostatnich państwowych firm w województwie lubuskim. Zakład sprzedawał samochody dostawcze i osobowe, handlował częściami samochodowymi, a mechanicy naprawiali pojazdy. Firma zatrudniała 59 osób.

Od 2000 r. wojewoda kilka razy próbował prywatyzować Polmozbyt. Na początku bez skutku, bo zainteresowani oferowali za mało pieniędzy. Zakład działał bez przerwy, nie przynosił strat, a wartość jego majątku stale rosła. Głównie za sprawą atrakcyjnych nieruchomości. Firma miała bazę oraz nowoczesne i dobrze wyposażone warsztaty przy ul. Wojska Polskiego. W końcu Polmozbyt udało się sprywatyzować. Kupił go nowosolski Dozamet.

Do Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze wpłynęło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Kilkanaście osób zarzuca prezesowi spółki m.in. naruszenie praw pracowniczych, działania na szkodę Polmozbytu i nie zgłoszenie wniosku o upadłość.

W prokuraturze trwają przesłuchania świadków. Po ich zakończeniu śledczy chcą powołać biegłego księgowego. - Postępowanie na pewno będzie kontynuowane. Jednak dopiero po jego opinii zapadnie decyzja, czy wciąż będzie się toczyć w sprawie czy przeciwko komuś - mówi prokurator Zbigniew Fąfera.

Więcej o sprawie w kolejnym (12-13 kwietnia) wydaniu "Tygodnika Zielonogórskiego", weekendowym dodatku do "Gazety Lubuskiej".

Zobacz też: Będziemy płacić nowymi banknotami. Zobacz, co się zmieni

Czytaj więcej o:
  • Polmozbyt Zielona Góra
  • Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Pijani kierowcy. Jeden prowadził tira, drugi wypadł z drogi

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Co powinno się znaleźć na karcie Zgranej Rodziny?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 271.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt w/s prenumeraty »

Zadzwoń 0 800 16 00 16 lub 68 324 30 66

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Gazeta Lubuska jest częścią grupy Polska Press Sp. z o.o.
Polska Press sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gazetalubuska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.