Tragiczny wypadek na "trasie śmierci". Zginął kierowca osobówki

Dodano: 3 kwietnia 2014, 19:10 Autor:

W czwartek, 3 kwietnia, wieczorem na drodze nr 27, tzw. "trasie śmierci" - na wysokości miejscowości Piaski - doszło do zderzenia mazdy z pojazdem pomocy drogowej. Zginęła kobieta kierująca autem osobowym.Trasa śmierci o godz. 19.30 zablokowana. Ciężarówki i auta osobowe stoją przed zakrętami na wysokości miejscowości Piaski. Przejazdu pilnuje policja i straż pożarna. Na jezdni widać namalowane kredą znaki, przy nich duże czarne liczby na białym tle. Pomagają policji oznaczyć ślady niezbędne do dokumentacji z miejsca wypadku.

Idziemy dalej. Po chwili dostrzegamy lawetę pomocy drogowej. Ratownicy informują, że pod nią leży zmiażdżona mazda 323. Przekrzykują agregaty zapewniające oświetlenie miejsca tragedii. Pod lawetą faktycznie jest jakieś auto, dosłownie zmielone.

Pierwsi na miejsce tragedii dojechali policjanci z zielonogórskiej drogówki. Kobieta kierująca mazdą już nie żyła. Zginęła w chwili zderzenia z lawetą pomocy drogowej. Z auta służby ratownicze wyciągnęły kilkuletnie dziecko. Ranne trafiło do szpitala w Zielonej Górze. Nie ma informacji o obrażeniach jakich doznało.

Co się stało? - Dochodzenie wyjaśni przyczynę oraz przebieg wypadku - informuje podinsp. Jarosław Tchorowski, naczelnik zielonogórskiej drogówki, który przyjechał na miejsce tragicznego zdarzenia. Z pierwszych informacji wynika, że laweta jechała w kierunku Nowogrodu Bobrzańskiego a mazda - w kierunku Zielonej Góry. Na zakręcie w lawecie prawdopodobnie pękła opona. Świadkowie zdarzenia mówili, że kierowca próbował opanować kierownicę. Niestety nie dał rady. Na zakręcie zjechał w lewą stronę i tam dosłownie skosił jadącą z naprzeciwka mazdę. Laweta zepchnęła osobówkę z drogi i wpadła z nią do rowu miażdżąc auto. Mazda uderzyła dodatkowo w drzewo.

Zobacz też: Groźne wypadki na drodze śmierci. Kraksy dzieliło zaledwie 400 m (zdjęcia)

Czytaj więcej o:
  • policja w Zielonej Górze
  • trasa śmierci
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Co powinno się znaleźć na karcie Zgranej Rodziny?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 271.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt w/s prenumeraty »

Zadzwoń 0 800 16 00 16 lub 68 324 30 66

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Gazeta Lubuska jest częścią grupy Polska Press Sp. z o.o.
Polska Press sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gazetalubuska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.