Kolejny dreszczowiec w wykonaniu Stelmetu Zielona Góra. Mistrzowie Polski pokonali Energę Czarnych Słupsk

(vp)
Vladimir Dragicević walczy o piłkę  z Karolem Gruszeckim
Vladimir Dragicević walczy o piłkę z Karolem Gruszeckim Tomasz Gawałkiewicz
Stelmet Zielona Góra, po bardzo emocjonującej końcówce meczu, pokonał w środę we własnej hali Energę Czarnych Słupsk 76:69.

Mecz rozpoczął się pod dyktando Stelmetu Zielona Góra, który od razu objął prowadzenie i na pierwszą przerwę nasi koszykarze schodzili z dziesięciopunktową przewagą. Druga połowa była już bardziej wyrównana, jednak podopieczni Mihailo Uvalina cały czas trzymali bezpieczny dystans.

I tak było do aż do czwartej kwarty. Na ostatnie dziesięć minut Stelmet wchodził na parkiet z 12-punktową zaliczką. Wydawało się więc, że tutaj już nic złego nie może się wydarzyć. Jednak nasi jakby nieco uśpieni i chyba już pewni zwycięstwa, oddali rywalom inicjatywę. I na nieco ponad dwie minuty przed końcem spotkania w hali CRS zrobiło się bardzo gorąco i nerwowo. Goście bowiem grali bardzo ambitnie i konsekwentnie wykorzystywali błędy zielonogórzan, co w rezultacie doprowadziło do remisu. Zanosiło się już sensację.

Na szczęście jednak mistrzowie Polski zachowali zimną krew i po niezwykle emocjonującej końcówce, m.in. dzięki wspaniałej postawie Łukasza Koszarka, przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Tutaj możesz zobaczyć zapis relacji na żywo z meczu Stelmet Zielona Góra - Energa Czarni Słupsk