Lekkoatletyczne HMŚ: Kamila Lićwinko mistrzynią świata!

Kamila Lićwinko wywalczyła w sobotni wieczór złoty medal halowych mistrzostw świata w lekkiej atletyce w Sopocie. Polka skoczyła wzwyż 2,00.

Lićwinko, dobrze znana także pod panieńskim nazwiskiem Stepaniuk, w pierwszych próbach uporała się z wysokościami 1,85 - 1,90 - 1,94. Na 1,97 miała zrzutkę, ale w drugim podejściu już zgrabnie przefrunęła nad poprzeczką. Później za pierwszym razem skoczyła 2,00, wyrównując własny halowy rekord Polski. 2,02 strąciła trzykrotnie. Wygrała ex aequo, bo identycznie skakała także Maria Kuczina z Rosji.

Przeczytaj też Lekka atletyka: Robimy wielki skok na medale

Po brązowy medal w konkursie skoku wzwyż sięgnęła Hiszpanka Ruth Beitia - 2,00, a czwarte miejsce zajęła Justyna Kasprzycka - 1,97.

W sobotniej rozgrywce o medale w biegu na 400 metrów bardzo dobrze spisała się Justyna Święty, która finiszowała na czwartej pozycji - 52,20. Dodajmy, że niespełna 22-letnia Polka była jedyną Europejką w gronie finalistek.

Robert Sobera zajął szóstą lokatę w konkursie skoku o tyczce - 5,65. Rozczarował rekordzista Polski Paweł Wojciechowski, który zaliczył tylko 5,40 i uplasował się na ostatnim, 12. miejscu.

W finale skoku w dal szósta pozycja przypadła Adrianowi Strzałkowskiemu - 7,96. Gdyby nieco poprawił wynik, jaki uzyskał w kwalifikacjach (8,18 - wyrównany halowy rekord Polski), mógłby pokusić się o medal. Brąz dał rezultat 8,21.