Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lubuszanie 2013 roku w powiecie słubickim nagrodzeni!

(beb)
Zwycięzcy plebiscytu: Bogumiła Flieger( w pierwszym rzędzie z lewej), Marzena Słodownik, Cezary Nowaczewski, za nim Patryk Rudziński i Roland Semik w towarzystwie wicestarosty Leopolda Owsiaka i przewodniczącej rady powiatu Kazimiery Jakubowskiej.
Zwycięzcy plebiscytu: Bogumiła Flieger( w pierwszym rzędzie z lewej), Marzena Słodownik, Cezary Nowaczewski, za nim Patryk Rudziński i Roland Semik w towarzystwie wicestarosty Leopolda Owsiaka i przewodniczącej rady powiatu Kazimiery Jakubowskiej. Beata Bielecka
We wtorek, 25 lutego podczas sesji powiatowej wręczyliśmy dyplomy zwycięzcom naszego plebiscytu. Głosami kapituły, tytuł Lubuszanina 2013 roku, otrzymała Bogumiła Flieger. Natomiast Czytelnicy wybrali Patryka Rudzińskiego.

Kapituła, w skład której weszli: wicestarosta Leopold Owsiak, radny powiatowy i dyrektor Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury Tomasz Pilarski i dziennikarka "Gazety Lubuskiej" Beata Bielecka przyznała też dwa wyróżnienia. Otrzymały je: Marzena Słodownik oraz Anna Prażanowska.
Wyróżnienia Czytelników, którzy głosowali na swoich kandydatów, wysyłając sms-y, powędrowały do Cezarego Nowaczewskiego i Rolanda Semika.
Kim są zwycięzcy?

B. Flieger to słubicka Amazonka, jedna z pierwszych, która miała odwagę mówić o swojej chorobie. Zrobiła to po to, żeby podpowiedzieć innym kobietom, sparaliżowanym strachem, gdzie mogą szukać pomocy. Aktywnie działa w kole dla osób niepełnosprawnych, zarażając innych swoim optymizmem, który bywa skuteczniejszy niż niejedno lekarstwo.

P. Rudziński to prezes i inicjator powstania stowarzyszenia Wsparcie w Rzepinie działającego na rzecz osób z niepełnosprawnością. Pracuje on także jako terapeuta w Powiatowym Ośrodku Wsparcia przeznaczonym dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i chorych psychicznie.

M. Słodownik, na co dzień pracuje w słubickiej Fundacji na rzecz Collegium Polonicum i niesamowicie angażuje się w różnego rodzaju projekty, które z jednej strony mają pokazać młodzieży, że mogą zmieniać rzeczywistość, z drugiej angażują ją do różnych fajnych przedsięwzięć, jak choćby zrealizowany niedawno musical " Jutro zaczęło się wczoraj".

A. Prażanowska jest logopedą i pedagogiem. Działa w stowarzyszeniu po PROstu. Stowarzyszenie skupia się na pomocy rodzicom, organizując dla nich różnego rodzaju bezpłatne warsztaty z udziałem np. psychologów, a także dzieciom, ucząc je wyrażania emocji czy rozmowy z rodzicami.

C. Nowaczewski z Sułowa to chyba najbardziej znany sołtys w powiecie. Poświęca masę swojego czasu na to, żeby pomóc wiosce uporać się z problemem świniarni, która wyrosła ludziom pod oknami. Pisze pisma, gdzie się da, ściąga parlamentarzystów, interweniuje u wojewody, dzięki czemu sporna inwestycja jest cały czas pod kontrolą najróżniejszych służb.

R. Semik to nie tylko społeczny opiekun zabytków w powiecie słubickim, ale też inicjator wielu akcji, strażnik historii Słubic. Walczy o zachowanie poniemieckich zabytków, bo uważa, że trudno zrozumieć teraźniejszość, nie znając przeszłości.

Oferty pracy z Twojego regionu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska