Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Oni zmieniają Zielona Górę. Poznaj kandydatów na Lubuszanina Roku

(kali, hak)
Andrzej Buck, dyrektor wojewodzkiej biblioteki, zmienia placówkę wewnątrz i na zewnątrz
Andrzej Buck, dyrektor wojewodzkiej biblioteki, zmienia placówkę wewnątrz i na zewnątrz Leszek Kalinowski
Oni tworzą klimat Zielonej Góra, pomagają mu się rozwijać i stawać coraz piękniejszym, wygodniejszym. Dlatego zostali wybrani do tytułu Lubuszanina Roku. Swoje kandydatury mogą zgłaszać też Czytelnicy. Jak i głosować na niżej przedstawionych

Dziennikarze "GL" postanowili nominować do tytułu Lubuszanina Roku 2013 aż 20 osób, które w minionym roku osiągnęły sukces, zmieniły miasto, pomogły zielonogórzanom... Zasługują na wyróżnienie.

Lista nie jest jednak zamknięta. Kandydatów do 26 stycznia br. mogą zgłaszać też Czytelnicy. Należy je z krótkim uzasadnieniem zawierające dane kandydata (imię, nazwisko, miejscowość) przesyłać na adres [email protected]

Nasz plebiscyt będzie przebiegał dwuetapowo. Najpierw wybierzemy laureatów w powiatach, potem w województwie. Lubuszan Roku wybiorą nasi Czytelnicy, ale tytuły przyzna też Kapituła konkursu (wskaże trzech laureatów w poszczególnych powiatach i trzech w finale plebiscytu).

Głosowanie odbywa się za pośrednictwem SMS-ów i w pierwszym etapie (powiatowym) potrwa do 30 bm. do godz. 23.59. Głosowanie w drugim etapie (wojewódzkim) zaplanowano od 3 lutego br. od godz. 0.01 do 28 lutego br. do godz. 23.59. SMS-y należy przesyłać na nr 72466, w treści wpisując prefiks oraz przypisany numer porządkowy kandydata. Koszt jednego SMS-a to 2,46 z VAT. Pełna lista uczestników dostępna jest na stronie www.gazetalubuska.pl/lubuszanin

My systematycznie będziemy przedstawiać nominowane do wyróżnienia osoby. Dziś pierwsze pięć kandydatur z Zielonej Góry (kolejność alfabetyczna).

Ewa Adaszyńska, dyrektor Biblioteki Uniwersyteckiej UZ, została nominowana za stworzenie, nowoczesnej, otwartej dla wszystkich placówki, która żyje od rana do wieczora (galeria, koncerty, spotkania), nowoczesny system wypożyczania, bibliotekę cyfrową.

Pani dyrektor doskonale współpracowała z projektantami i wykonawcami, by nowa placówka była dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych (na UZ studiuje 500 żaków niepełnosprawnych) i służyła wszystkim mieszkańcom regionu.

Marian Babiuch, prezes Elektrociepłowni S.A., dba nie tylko o to, by niebo nad miastem było czyste. Firma pożegnała czarne paliwo. Teraz produkuje ciepło i energię elektryczną w oparciu o gaz. Inwestycja kosztowała 55 mln zł. Firma co roku przekazuje też najbardziej ubogim rodzinom pieniądze na opłaty za ogrzewanie, w 2013 roku - 70 tysięcy złotych. Przez ostatnie lata było to blisko pół miliona złotych.

Andrzej Buck, dyrektor biblioteki wojewódzkiej, spowodował, że powstała pierwsza w naszym regionie biblioteka multimedialna, mediateka Góra Mediów, multimedialna filia miejska Szklana Pułapka. Od 2010 roku jako członek, a później prezes Stowarzyszenia DEBIUT, aktywnie włączył się we współorganizację interesujących i znaczących zjawisk kulturalnych w województwie m. in. Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny w Zielonej Górze oraz Kozzi Gangsta Film - Festiwal Filmu i Teatru im. Macieja Kozłowskiego w Kargowej.

Sebastian Cycuła, prezes stowarzyszenia Dalej Razem, działającego na rzecz dzieci autystycznych. Dzięki staraniom jego i jego zespołu udało się doprowadzić do objęcia systemową opieką osób z autyzmem.

Stowarzyszenie dostało od miasta willę, którą sukcesywnie remontuje i przystosowuje na rzecz niepełnosprawnych. Prowadzi m.in. przedszkole dla dzieci autystycznych, terapię, organizuje akacje i spotkania informacyjne, prowadzi akcje charytatywne.

Robert Czechowski, dyrektor Lubuskiego Teatru, konsekwentnie realizuje wizję sceny, na której klasyka splata się ze współczesnością. Ucieka od taniej farsy czy spektaklu "lekturowego", a zaprasza reżyserów "wywrotowców", którzy jak Paweł Kamza, przenoszą "Zemstę" Fredry w realia niemieckiego obozu jenieckiego (m.in. Woldenberg - dzisiejszy lubuski Dobiegniew) czy tworzą porażające przedstawienia, przekopujące współczesność z tragiczną historią regionu ("Trash Story" w reż. Marcina Libera).

Kolejni kandydaci do tytułu Lubuszanina Roku w następnych odcinkach.

Baza firm z Twojego regionu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska