Sąd rejonowy wróci do Strzelec Kraj.

Dodano: 14 grudnia 2013, 0:10 Autor:

Powstał już prezydencki projekt ustawy, który zakłada przywrócenie 17 zlikwidowanych reformą Gowina sądów. Jednak posłowie PSL w porozumieniu z posłami PO zgłosili poprawkę do projektu. Chcą przywrócenia nie 17, a 41 samodzielnych sądów rejonowych.

Reforma Gowina zlikwidowała w całym kraju 79 sądów, tych najmniejszych, rejonowych. W naszym województwie dotyczyło to trzech placówek: sądu w Strzelcach Kraj., Sulęcinie i Wschowie. – Reforma jednak okazała się niewypałem. Nie przyniosła oszczędności, jedynie kłopoty, na przykład z przenoszeniem sędziów. A duże aglomeracje miejskie zostały pozbawione sądów – mówi wicewojewoda Jan Świrepo.

Powstał już prezydencki projekt ustawy, który zakłada przywrócenie 17 sądów. Jednak posłowie PSL w porozumieniu z posłami PO zgłosili poprawkę do projektu. Chcą przywrócenia nie 17, a 41 samodzielnych sądów rejonowych. Poprawka została przegłosowana. Sądy będą musiały jednak spełnić pewne kryteria, jak np. 5 tys. spraw wpływających rocznie i min. 50 tys. osób zamieszkałych na terenie właściwości sądu. Strzelecki sąd te kryteria spełnia. – Sąd w Sulęcinie i Wschowie nie do końca, ale jesteśmy przekonani, że im też się uda – mówi wicewojewoda Świrepo.

Czytaj więcej o:
  • Jan Świrepo
  • Sąd Rejonowy w Strzelcach Kraj.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy Strzelce Kraj. są bezpiecznym miastem?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 11.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt w/s prenumeraty »

Zadzwoń 0 800 16 00 16 lub 68 324 30 66

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Gazeta Lubuska jest częścią grupy Polska Press Sp. z o.o.
Polska Press sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gazetalubuska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.