Euroliga: Olympiakos Pireus - Stelmet Zielona Góra (relacja live)

(kuba)
Stelmet Zielona Góra był niezwykle bliski pokonania aktualnego mistrza Euroligi i to na jego terenie. Mistrz Polski prowadził praktycznie przez cały mecz, a na niewiele ponad sekundę przed końcową syreną ekipa Mihailo Uvalina wygrywała jeszcze 77:76.

Pierwszy punkt (1:0) zdobyli gospodarze. Później prowadzenie objął Stelmet i... stracił je dopiero w czwartej kwarcie, chociaż zielonogórzanie zwyciężyli tylko w pierwszej części gry (22:11). W ostatniej kwarcie, po rzucie za trzy punkty Vassilisa Spanoulisa było 73:72 dla Greków. Po chwili "oczko" z rzutu wolnego dołożył Vangelis Mantzaris. Zielonogórzanie zdołali jednak ponownie objąć prowadzenie i kiedy na - początkowo 0,9 s przed końcową syreną wygrywali 77:76, gospodarze mieli piłkę z autu. Po konsultacjach, sędziowie zwiększyli czas do zakończenia meczu, do 1,6 s. Grecy umiejętnie wykorzystali tę chwilę. Swoją akcję zakończyli celnym rzutem za trzy punkty Vangelisa Manzarisa.

Zobacz zapis naszej relacji live z tego spotkania: Olympiakos Pireus - Stelmet Zielona Góra (relacja live)