Marta Mazur – polityczna reaktywacja byłej wiceburmistrz?

Dodano: 9 listopada 2013, 7:58 Autor:

Zdaniem internautów, burmistrzem Międzyrzecza w kadencji 2014-18 powinna zostać Marta Mazur, która przez ponad dwa lata była wiceburmistrzem.
Marta Mazur od kilku dni zajmuje pierwsze miejsce w naszej sondzie. Zdaniem internautów, to ona powinna zostać burmistrzem w następnej kadencji.

Marta Mazur od kilku dni zajmuje pierwsze miejsce w naszej sondzie. Zdaniem internautów, to ona powinna zostać burmistrzem w następnej kadencji. (fot. Dariusz Brożek)

Była wiceburmistrz Marta Mazur od kilku dni zajmuje pierwsze miejsce w sondzie, którą prowadzimy od poniedziałku na naszym portalu. Pytanie brzmi - Kto ma największe szanse zostać burmistrzem Międzyrzecza w kadencji 2014-2018? Początkowo prowadził Zbigniew Smejlis, na drugi dzień na czoło wysunął się burmistrz Tadeusz Dubicki. Długo tam miejsca nie zagrzał, gdyż już na drugi dzień został wręcz znokautowany przez swoją była podwładną Martę Mazur, z którą pożegnał się w sierpniu br.

Przypominamy, że oficjalnym powodem odejścia M. Mazur z ratusza była reorganizacja struktur kierowniczych w urzędzie miejskim oraz likwidacja zajmowanego przez nią etatu drugiego wiceburmistrza. Zdaniem internautów, w przyszłej kadencji we władzach miasta powinna nastąpić roszada. Tak przynajmniej wynika z sondy, której liderką od kilku dni jest właśnie M. Mazur. W sobotę rano nadal zajmowała pierwsze miejsce w wirtualnym wyścigu do ratusza. Jej kandydaturę popierało bowiem aż 43,5 proc. spośród 1.212 uczestników naszego internetowego plebiscytu.

Burmistrz zajmował drugie miejsce z poparciem 17,9 proc. głosujących. Trzeci był Zbigniew Smejlis, który podczas wyborów w 2010 r. ubiegał się o stanowisko burmistrza i awansował do drugiej tury, gdzie przegrał właśnie z T. Dubickim. Teraz popiera go 13.4 proc. uczestników sondy.

Sonda cieszy się rekordowym zainteresowaniem Czytelników. Dla porównania, podczas poprzedniej sondy na najbardziej wpływowego mieszkańca przez niecałe trzy tygodnie kandydaci zdobyli łącznie niespełna 600 głosów.

Internauci mogą też głosować na wiceburmistrz Agnieszkę Olender, przewodniczącego rady miejskiej Macieja Rębacza, jednego z liderów opozycji w radzie miejskiej i jej byłego przewodniczącego Jerzego Gądka, wiceprzewodniczącego rady miejskiej Jarosława Pilarczyka, byłego komisarza Międzyrzecza i szefa powiatowych struktur PO Mariana Sierpatowskiego oraz wicestarostę Remigiusza Lorenza. Mogą też wybrać opcje "ktoś inny” i "nie mam zdania”.

Sonda znajduje się w zakładce powiatu międzyrzeckiego – po prawej stronie na wysokości informacji sportowych. Zakończymy ją 30 listopada. Potem poprosimy zwycięzcę o komentarz i opublikujemy wyniki na naszym portalu.

Czytaj więcej o:
  • burmistrz Międzyrzecza
  • Marta Mazur
  • sonda internetowa
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Tajemnicza śmierć naszych świętych

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Kto ma największe szanse zostać burmistrzem Międzyrzecza w kadencji 2014-2018?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 4228.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt w/s prenumeraty »

Zadzwoń 0 800 16 00 16 lub 68 324 30 66

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Gazeta Lubuska jest częścią grupy Polska Press Sp. z o.o.
Polska Press sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gazetalubuska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.