Wracają połączenia kolejowe z Zielonej Góry do Gorzowa i Gubina (wideo)

Dodano: 16 października 2013, 14:14 Autor:

Z Zielonej Góry do Gorzowa i odwrotnie pojedziemy pociągiem - to jedna ze mian, jakie czekają nas jeszcze w tym roku w rozkładzie jazdy. Bardzo prawdopodobne jest też to, że z Winnego Grodu będzie można pociągiem dojechać do Gubina.

Pierwsza zmiana czeka nas już od niedzieli. Związana jest z prowadzonymi przez PKP PLK pracami inwestycyjnymi. Ale w rozkładzie niewiele się zmieni. Dużo nowości czeka nas natomiast od 15 grudnia. PKP Intercity zawiesi pociąg TLK "Lubuszanin" z Zielonej Góry i Gorzowa do Warszawy i z powrotem.

W zamian uruchomi osobne pociągi do/ze stolicy: TLK "Szczecinianin" Gorzów (odj. 23.41) - Warszawa Wsch. (przyj. 6.28), Warszawa Wsch. (odj. 22.42) - Gorzów (przyj. 5:13) oraz EIC "Lech” Zielona Góra (odj. 5.30 ) - Warszawa Wsch. (przyj. 9.47), Warszawa Wsch. (odj. 16.17) - Zielona Góra (przyj. 20.29). Połączenia te - jak podkreśla Michał Iwanowski, rzecznik marszałka - są poza kompetencją województwa, które jest organizatorem połączeń w Lubuskiem.

Na temat tych na naszym terenie prowadzone są negocjacje z Przewozami Regionalnymi. I choć na stronie internetowej widnieje już w rozkładzie od 15 grudnia połączenie Zielona Góra - Gubin (negocjowana jest cena), tę informację należy traktować jako nieoficjalną.

Natomiast uruchomione zostaną nowe połączenia na trasie Zielona Góra - Zbąszynek - Gorzów. Jest to możliwe dzięki zakupowi czterech szynobusów za blisko 47 mln zł.

Więcej w czwartek, 17 października, w papierowym wydaniu "Gazety Lubuskiej" dla Czytelników z powiatu zielonogórskiego, świebodzińskiego i krośnieńskiego

Czytaj więcej o:
  • lubuska kolej
  • lubuskie PKP
  • rozkład jazdy PKP
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy jesteś za połączeniem miasta Zielona Góra z gminą?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 407.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt w/s prenumeraty »

Zadzwoń 0 800 16 00 16 lub 68 324 30 66

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Gazeta Lubuska jest częścią grupy Polska Press Sp. z o.o.
Polska Press sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gazetalubuska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.