Zerwał się prom na Odrze. Przeprawa nieczynna

Dodano: 2 lipca 2013, 18:18 Autor:

We wtorek po godz. 14.00 zerwała się lina od promu, kursującego w Połęcku. Na pokładzie były dwa busy z ludźmi. Prom popłynął około 200 metrów od brzegu, od strony Gubina.
Prom nie pływa. Nie wiadomo, ile czasu potrwa akcja holownicza

Prom nie pływa. Nie wiadomo, ile czasu potrwa akcja holownicza (fot. Mariusz Kapała)

Przeczytaj więcej

- Pasażerowie zostali ściągnięci z promu łódką. Będą spali u nas - mówi wójt gminy Maszewo Dariusz Jarociński. - Natomiast prom stoi na Odrze, zakotwiczony i umocowany do brzegu na linach. Będziemy go pilnować całą noc.

Kiedy tylko lina strzeliła, wójt od razu podjął działania. Dzwonił do saperów w Krośnie Odrzańskim, ale ci nie dysponują już sekcją wodną. Poprosił o pomoc powiatowy sztab kryzysowy, a ten wojewódzki sztab kryzysowy (takie są procedury).

- Złożyliśmy zapotrzebowanie m.in. na 10 żołnierzy, PPS-y, czyli amfibie, ciężarówkę, dwa zestawy niskopodłogowe do przewozu amfibii.

- Amfibie mają przyjechać z Międzyrzecza. Zasady są takie, że nie można ich wykorzystywać w nocy, dlatego akcja holownicza zostanie przeprowadzono w środę około 9.30 - wyjaśnia wójt Dariusz Jarociński.

Jaki mógł być powód zerwania liny? Na razie trudno powiedzieć, ale wójt przypuszcza, mogło się na to złożyć kilka przyczyn m.in. to, że przez ostatni miesiąc z powodu dużej wody prom pływał wydłużoną trasą. Lina w końcu nie wytrzymała zbyt dużego naporu...

Oczywiście prom nie pływa. Nie wiadomo, ile czasu potrwa akcja holownicza.
Do tematu wrócimy.

Czytaj więcej o:
  • awaria promu w Połęcku
  • prom w Połęcku
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Kto jest najbardziej wpływową osobistościę w Krośnie?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 124.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt w/s prenumeraty »

Zadzwoń 0 800 16 00 16 lub 68 324 30 66

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Gazeta Lubuska jest częścią grupy Media Regionalne

Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gazetalubuska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Mediów Regionalnych i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Media Regionalne Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2014.