Strzały na rondzie Romana Dmowskiego w Zielonej Górze (zdjęcia) czytaj więcej »
Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Żary Artykuł

Barwny Jarmark Łużycki w Żarach (wideo)

Dodano: 25 maja 2013, 15:45 Autor:

Na Jarmarku uczniowie z zespołu szkół ogólnokształcących technicznych w Żarach częstują mieszkańców potrawami łużyckimi, które sami przygotowali.

Na Jarmarku uczniowie z zespołu szkół ogólnokształcących technicznych w Żarach częstują mieszkańców potrawami łużyckimi, które sami przygotowali. (fot. Janczo Todorow)

W sobotę w żarskim Rynku jest co podziwiać na stoiskach rękodzielnictwa i sztuki ludowej. Można również spróbować łużycką zupę weselną i inne specjały. Zabawa na jarmarku potrwa i w niedzielę.

W sobotę otwarto tradycyjny Jarmark Łużycki. W Rynku ustawiono stragany, stoiska rękodzielników i łużyckich twórców ludowych. Uczniowie z zespołu szkół ogólnokształcących i technicznych w Żarach przygotowują na oczach mieszkańców łużyckie potrawy - słodkie bułki twarogowe, ozdobne talerzyki naleśnikowe, słodki kulki z twarogu, a także łużycką zupę weselną. Każdy może spróbować i ocenić czy to smacznie. Pewnie tak, bo wiele osób wracało po dodatkową porcję.

Mieszkańców bawi teatr uliczny z Niemiec - szczudlarz i kataryniarz tworzą barwną grupę. Na scenie występują również zespoły ludowe. O 16.15 zagra zespół Naaman, a o 17.30 na scenie pojawi się zespół Habakuk.

W niedzielę program jest również bogaty. O 11.15 wystąpi teatr dla dzieci "Banialuki”. O 12.00 będzie można obejrzeć inscenizację zaślubin łużyckich. O 14.30 wystąpi duet gitarowy Michała Jakubowskiego i Artura Kozy. I na koniec o 16.30 na scenie zaprezentuje się kabaret "Paranienormalni”.

Czytaj więcej o:
  • Jarmark Łużycki
  • jarmark w Żarach
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt w/s prenumeraty »

Zadzwoń 0 800 16 00 16 lub 68 324 30 66

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Gazeta Lubuska jest częścią grupy Polska Press Sp. z o.o.
Polska Press sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gazetalubuska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.