Biegiem po tarczę Floriana

Dodano: 28 marca 2013, 11:45 Autor:

Trwają ostatnie przygotowania do kolejnego już głogwskiego Biegu Straceńców. To impreza, której pomysłodawcą jest Jerzy Górski. W tym roku głównym organizatorem jest KGHM, będzie więc także coś dla hutników.
Jerzy Górski i Krystian Domino zachęcają do udziału w biegu straceńców. - To impreza dla wszystkich, przyjdźcie i się sprawdźcie - mówi Jerzy.

Jerzy Górski i Krystian Domino zachęcają do udziału w biegu straceńców. - To impreza dla wszystkich, przyjdźcie i się sprawdźcie - mówi Jerzy. (fot. Anna Białęcka)

Przeczytaj więcej

- Chciałbym, aby nasza impreza stała się taką perełką, imprezą na która będą przyjeżdżali zawodnicy z Polski i z zagranicy - mówi Jerzy Górski. - Sadzę, że jesteśmy na dobrej drodze, by tak się stało.

Impreza tradycyjnie odbędzie się na trasie motocrossowej na Górkowie, już 28 kwietnia. W tym roku organizatorzy zapewniają wiele dodatkowych atrakcji, tak by Bieg Straceńców zachęcał do udziału nie tylko wyczynowców, ale by mógł być dobrą zabawą dla wszystkich. Tak więc, poza biegiem głównym na dystansie 11 km 111 metrów, będzie także bieg na trasie 5.555 metrów, oraz na dystansie 1.111 metrów. Ten ostatni to przede wszystkim oferta dla najmłodszych - uczniów głogowskich szkół. Trasę motocrossową będą mogli pokonać również miłośnicy nordic walking.

- Ta impreza została w tym roku wpisana do kalendarza obchodów Dnia Hutnika - powiedział nam Krystian Domino z huty, przedstawiciel głównego organizatora. - Zapraszamy do udziału w biegu pracowników Polskiej Miedzi. Ponadto zwieńczeniem imprezy będzie bieg o tarczę św. Floriana, to propozycja trochę w nawiązaniu do tradycji górniczych biegu o lampkę górniczą. Będzie się on odbywał na dystansie mili, a weźmie w nim udział 10 zwycięzców biegu głównego w klasyfikacji open.

Do tej pory swój udział w biegu straceńców na najdłuższym dystansie zgłosiły 94 osoby, w tym 36 z Głogowa. Zapisy są prowadzone na stronie internetowej imprezy www.cross-stacencow.pl jeszcze do 22 kwietnia.
Organizatorzy czekają ponadto na zgłoszenia wolontariuszy, którzy chcieliby pomóc w przeprowadzeniu imprezy. - Jestem przekonany, że jest w naszym mieście wielu młodych ludzi, którzy zechcą pomów i być w centrum wydarzeń tego dnia - dodaje J. Górski. - Informacje na temat warunków zgłoszenia także można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Impreza będzie atrakcyjna także dla widzów, którzy dęba mogli śledzić przebieg na wielkich telebimach, z ujęć kamer ustawionych na wielkiej drabinie oraz poruszających się na trasa biegu straceńców.

Czytaj więcej o:
  • bieg straceńców
  • Głogów
  • KGHM
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Głogów: Nasz skarb jest w Wilnie

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt w/s prenumeraty »

Zadzwoń 0 800 16 00 16 lub 68 324 30 66

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Gazeta Lubuska jest częścią grupy Polska Press Sp. z o.o.
Polska Press sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gazetalubuska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.