Ranni trzej policjanci. Obława w powiecie międzyrzeckim

Dodano: 21 marca 2013, 17:55 Autor:

Mężczyzna staranował swoim samochodem dwa radiowozy. Dwóch policjantów i policjantka są ranni. Trafili do szpitala. W obławie uczestniczy kilkadziesiąt osób.
Podczas ucieczki przed policyjnym pościgiem kierowca staranował volkswagenem busem policyjny radiowóz pod Pszczewem.

Podczas ucieczki przed policyjnym pościgiem kierowca staranował volkswagenem busem policyjny radiowóz pod Pszczewem. (fot. Policja Międzyrzecz)

Około 16.00 na drodze 137 w okolicach wsi Siercz i Sierczynek policjanci z Międzyrzecza chcieli zatrzymać do kontroli samochód dostawczy. Jego kierowca postanowił uciekać. Podczas pościgu staranował dwa radiowozy, drogówki i służb kryminalnych. – Policjantka i dwóch policjantów zostało zabranych do szpitala – poinformował nas sierż. sztab. Łukasz Kostkiewicz z zespołu prasowego lubuskiej policji. Ranni funkcjonariusze uskarżali się na bóle głowy oraz nóg.

Pościg prowadzono aż do Pszczewa. Jak poinformowała nas sierż.sztab. Justyna Łętowska z międzyrzeckiej policji mężczyzna w pewnym momencie porzucił auto i zaczął uciekać pieszo. Natychmiast zorganizowano obławę za uciekinierem, w której uczestniczy kilkudziesięciu policjantów i strażaków.

Godz. 21.30

W trójkącie między Pszczewem, Międzychodem i Przytoczną na lubusko-wielkopolskim pograniczu wciąż trwa policyjna obława. Przyłączyli się do niej funkcjonariusze z Wielkopolski. Sprowadzono też policyjnego przewodnika z psem tropiącym.

Ustaliliśmy, że poszukiwany mężczyzna uciekał dostawczym volkswagenem. Rozbił go na policyjnej blokadzie koło Pszczewa. Potem porzucił auto i zaczął uciekać pieszo. – Sprawdzamy, czy aby volkswagen nie był kradziony. Miał polskie numery rejestracyjne – informuje sierż. sztab. J. Łętowska.

Godz. 23.10

Ustaliliśmy przebieg policyjnej akcji. Jej pierwszym akordem była próba zatrzymania volkswagena na drodze 137 między Trzcielem i Międzyrzeczem. Kierowca zaczął uciekać, dlatego policjanci ruszyli za nim w pościg i wezwali drogą radiową wsparcie z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

- W pewnym momencie kierowca zatrzymał pojazd. Z radiowozu wysiadła policjantka, która chciała przeprowadzić kontrolę. Wtedy nieoczekiwanie kierowca ruszył z miejsca. Staranował swoim pojazdem drzwi radiowozu, które uderzyły w głowę policjantkę – opowiada Łętowska.

Uderzona w głowę policjantka wsiadła do radiowozu i razem z kolegą z patrolu ruszyła za uciekającym pojazdem. Kolejną odsłoną pościgu było staranowanie przez volkswagena policyjnego samochodu pod Pszczewem, gdzie ranni zostali dwaj kolejni policjanci.

Godz. 0.30

Lubuscy i wielkopolscy policjanci kontynuują poszukiwania mężczyzny, który uciekając przed funkcjonariuszami z Międzyrzecza staranował i uszkodził swoim volkswagenem dwa radiowozy. Porzucił rozbity pojazd pod Pszczewem i teraz pieszo ucieka przed pościgiem. 

Przed północą policja udostępniła nam zdjęcia z akcji w okolicach Pszczewa. Widać na nich dwa pojazdy, w tym jeden nieoznakowany radiowóz, które zablokowały lokalną drogę koło Pszczewa. Jeden z nich ma rozbity przód. Uszkodzony został także uciekający przed pościgiem czarny volkswagen. Jego kierowca porzucił pojazd i uciekł do lasu. Pościg trwa.

Informację o policyjnym pościgu i obławie podaliśmy jako pierwsi o 17.55 na naszym portalu. Za nami powtórzyło ją wiele stacji radiowych, telewizyjnych i portali internetowych.

godz. 7.00

Jak informuje policja poszukiwany mężczyzna został zatrzymany w Międzychodzie. "25-latek został zatrzymany dzisiaj nad ranem w Międzychodzie. Niebawem zostaną przeprowadzone z jego udziałem pierwsze czynności procesowe. Na razie nie wiemy, dlaczego uciekał. Trwa ustalanie, czy pojazd, którym kierował był kradziony” - powiedział Łukasz Kostkiewicz z zespołu prasowego lubuskiej policji.

godz. 12.00

Policjanci nadal szukają mężczyzny, który w czwartek uciekając przed policją staranował busem dwa radiowozy i poturbował troje funkcjonariuszy. Jak informuje rzecznik policji podkom. Sławomir Konieczny, na razie nie wiadomo czy zatrzymany w piątek nad ranem mężczyzna może mieć związek z tą sprawą.

Czytaj więcej o:
  • policja w Międzyrzeczu'
  • policyjna obława
  • ranni policjanci
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Skwierzyńska Nowinka zatańczy w Polsacie

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy radni powiatu międzyrzeckiego powinni odwołać starostę Grzegorza Gabryelskiego?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 598.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt w/s prenumeraty »

Zadzwoń 0 800 16 00 16 lub 68 324 30 66

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Gazeta Lubuska jest częścią grupy Polska Press Sp. z o.o.
Polska Press sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gazetalubuska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.