Ranni trzej policjanci. Obława w powiecie międzyrzeckim

Dodano: 21 marca 2013, 17:55 Autor:

Mężczyzna staranował swoim samochodem dwa radiowozy. Dwóch policjantów i policjantka są ranni. Trafili do szpitala. W obławie uczestniczy kilkadziesiąt osób.

Około 16.00 na drodze 137 w okolicach wsi Siercz i Sierczynek policjanci z Międzyrzecza chcieli zatrzymać do kontroli samochód dostawczy. Jego kierowca postanowił uciekać. Podczas pościgu staranował dwa radiowozy, drogówki i służb kryminalnych. – Policjantka i dwóch policjantów zostało zabranych do szpitala – poinformował nas sierż. sztab. Łukasz Kostkiewicz z zespołu prasowego lubuskiej policji. Ranni funkcjonariusze uskarżali się na bóle głowy oraz nóg.

Pościg prowadzono aż do Pszczewa. Jak poinformowała nas sierż.sztab. Justyna Łętowska z międzyrzeckiej policji mężczyzna w pewnym momencie porzucił auto i zaczął uciekać pieszo. Natychmiast zorganizowano obławę za uciekinierem, w której uczestniczy kilkudziesięciu policjantów i strażaków.

Godz. 21.30

W trójkącie między Pszczewem, Międzychodem i Przytoczną na lubusko-wielkopolskim pograniczu wciąż trwa policyjna obława. Przyłączyli się do niej funkcjonariusze z Wielkopolski. Sprowadzono też policyjnego przewodnika z psem tropiącym.

Ustaliliśmy, że poszukiwany mężczyzna uciekał dostawczym volkswagenem. Rozbił go na policyjnej blokadzie koło Pszczewa. Potem porzucił auto i zaczął uciekać pieszo. – Sprawdzamy, czy aby volkswagen nie był kradziony. Miał polskie numery rejestracyjne – informuje sierż. sztab. J. Łętowska.

Godz. 23.10

Ustaliliśmy przebieg policyjnej akcji. Jej pierwszym akordem była próba zatrzymania volkswagena na drodze 137 między Trzcielem i Międzyrzeczem. Kierowca zaczął uciekać, dlatego policjanci ruszyli za nim w pościg i wezwali drogą radiową wsparcie z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

- W pewnym momencie kierowca zatrzymał pojazd. Z radiowozu wysiadła policjantka, która chciała przeprowadzić kontrolę. Wtedy nieoczekiwanie kierowca ruszył z miejsca. Staranował swoim pojazdem drzwi radiowozu, które uderzyły w głowę policjantkę – opowiada Łętowska.

Uderzona w głowę policjantka wsiadła do radiowozu i razem z kolegą z patrolu ruszyła za uciekającym pojazdem. Kolejną odsłoną pościgu było staranowanie przez volkswagena policyjnego samochodu pod Pszczewem, gdzie ranni zostali dwaj kolejni policjanci.

Godz. 0.30

Lubuscy i wielkopolscy policjanci kontynuują poszukiwania mężczyzny, który uciekając przed funkcjonariuszami z Międzyrzecza staranował i uszkodził swoim volkswagenem dwa radiowozy. Porzucił rozbity pojazd pod Pszczewem i teraz pieszo ucieka przed pościgiem. 

Przed północą policja udostępniła nam zdjęcia z akcji w okolicach Pszczewa. Widać na nich dwa pojazdy, w tym jeden nieoznakowany radiowóz, które zablokowały lokalną drogę koło Pszczewa. Jeden z nich ma rozbity przód. Uszkodzony został także uciekający przed pościgiem czarny volkswagen. Jego kierowca porzucił pojazd i uciekł do lasu. Pościg trwa.

Informację o policyjnym pościgu i obławie podaliśmy jako pierwsi o 17.55 na naszym portalu. Za nami powtórzyło ją wiele stacji radiowych, telewizyjnych i portali internetowych.

godz. 7.00

Jak informuje policja poszukiwany mężczyzna został zatrzymany w Międzychodzie. "25-latek został zatrzymany dzisiaj nad ranem w Międzychodzie. Niebawem zostaną przeprowadzone z jego udziałem pierwsze czynności procesowe. Na razie nie wiemy, dlaczego uciekał. Trwa ustalanie, czy pojazd, którym kierował był kradziony” - powiedział Łukasz Kostkiewicz z zespołu prasowego lubuskiej policji.

godz. 12.00

Policjanci nadal szukają mężczyzny, który w czwartek uciekając przed policją staranował busem dwa radiowozy i poturbował troje funkcjonariuszy. Jak informuje rzecznik policji podkom. Sławomir Konieczny, na razie nie wiadomo czy zatrzymany w piątek nad ranem mężczyzna może mieć związek z tą sprawą.

Czytaj więcej o:
  • policja w Międzyrzeczu'
  • policyjna obława
  • ranni policjanci
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Skwierzyńska Nowinka zatańczy w Polsacie

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy radni powiatu międzyrzeckiego powinni odwołać starostę Grzegorza Gabryelskiego?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 598.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt w/s prenumeraty »

Zadzwoń 0 800 16 00 16 lub 68 324 30 66

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Gazeta Lubuska jest częścią grupy Polska Press Sp. z o.o.
Polska Press sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gazetalubuska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.