Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Międzyrzecz: Tutaj mają pomagać bezrobotnym

Dariusz Brożek
- Kończymy już nabór na pięć kursów dla długotrwale bezrobotnych – mówi Magdalena Stypińska.
- Kończymy już nabór na pięć kursów dla długotrwale bezrobotnych – mówi Magdalena Stypińska. Dariusz Brożek
W budynku międzyrzeckiego pośredniaka powstał pierwszy w tej części województwa Klub Integracji Społecznej. Organizuje szkolenia i staże dla osób, które co najmniej od roku bezskutecznie szukają pracy.

Klub Integracji Społecznej powstał w ramach projektu KIS na Bis III realizowanego przez Związek Lubuskich Organizacji Pozarządowych, ma pomagać bezrobotnym w poszukiwaniu pracy i stażów, organizować kursy i szkolenia.

- Naszym celem jest aktywizacja zawodowa i społeczna osób długotrwale bezrobotnych, a także niepełnosprawnych i osób zagrożonych wykluczeniem społecznym - mówi Włodzimierz Szopinski, który kieruje projektem w powiecie międzyrzeckim.

Projekt finansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego. Klub mieści się na drugim piętrze Powiatowego Urzędu Pracy przy placu Powstańców Wielkopolskich. Czynny jest od poniedziałku do piątku od 10.00 do 16.00. Szczegóły pod nr tel. 600 822 164, lub na stronie internetowej www.zlop.org,pl. Korzystają z niego osoby, które co najmniej od roku nie mają pracy, a także niepełnosprawni, osoby uzależnione i zagrożone tzw. wykluczeniem społecznym. Na co mogą liczyć?

- Kończymy nabór na kursy, które mają podnieść kwalifikacje uczestników i ułatwić im znalezienie się na rynku pracy. Zainteresowanie jest ogromne - informuje Magdalena Stypińska, która odbywa staż w klubie.

Przed kilkoma dniami zastaliśmy tam panią Monikę. Nie chce nazwiska w gazecie, gdyż - jak twierdzi - status bezrobotnej nie jest żadnym powodem do dumy. Zastanawiała się nad kursem rachunkowości, lub pracownika administracyjno biurowego. Jest po technikum ekonomicznym i ma maturę, co powinno być dodatkowym argumentem w walce o stały etat i dochody. Zwłaszcza, że około 70 proc. spośród 5.240 bezrobotnych z powiatu międzyrzeckiego ma wykształcenie podstawowe i zasadnicze zawodowe.

Wszystkie szkolenia organizowane przez KIS prowadzone będą w Międzyrzeczu. Są jeszcze wolne miejsca na kursy florystyczny i rachunkowości. Organizatorzy zwracają kursantom pieniądze za dojazdy. Po ich zakończeniu wezmą udział w trzymiesięcznych, płatnych stażach. - Będą zarabiać około ośmiuset złotych na rękę. Liczymy, że część z nich znajdzie zatrudnienie - dodaje W. Szopinski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska