17-latek z nożem w ręku napadał na sklepy w Żaganiu

Dodano: 15 grudnia 2012, 13:43 Autor:

W piątek wieczorem żagańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który z nożem w ręku napadł na kilka sklepów. Bandyta miał przy sobie zrabowana gotówkę.

W ciągu ostatnich kilku dni w Żaganiu doszło do czterech napadów na sklepy. - Sprawca przy użyciu noża zastraszał ekspedientkę i żądał wydania pieniędzy z utargu. W sumie łupem napastnika padło kilka tysięcy złotych - informuje podkom. Marcin Maludy z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Sprawa była bardzo trudna, bo napastnik działał pod wieczór. Na cele ataku wybierał małe sklepiki i miejsca o niewielkim ruchu. Napady były szybkie, dlatego ekspedientkom trudno było podać rysopis napastnika. - Przestępcy sprzyjała mroźna pogoda. Opatulony w kurtkę, szalik i czapkę niczym się nie wyróżniał - mówi podkom. Maludy.

Ze względu na bardzo duże zagrożenie kolejnymi napadami policjanci z Żagania, przy wsparciu funkcjonariuszy z komendy wojewódzkiej w Gorzowie Wlkp. prowadzili szeroko zakrojone, intensywne działania operacyjne.

W piątek 14 grudnia wieczorem policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzewanego o rozboje. Sprawca został zatrzymany przy ul. Przyjaciół Żołnierza, bezpośrednio po dokonaniu kolejnego, piątego napadu na sklep. Wpadł na gorącym uczynku, kiedy wybiegł ze sklepu z nożem w ręku i plikiem zrabowanych pieniędzy. Napastnik został obezwładniony i dowiedziony do żagańskiej komendy.

- Zatrzymany to młody mężczyzna, który zaledwie dwa miesiące temu ukończył 17 lat, nie był wcześniej karany, jest mieszkańcem Żagania i jeszcze się uczy - mówi podkom. Maludy. W sobotę od rana policjanci przesłuchiwali zatrzymanego 17-latka. Po zebraniu wszystkich dowodów przestępstwa materiały wraz z wnioskiem o areszt 17-latka trafią do żagańskiej prokuratury.

Burmistrz Żagania Sławomir Kowal zapowiedział, że policjantom, którzy uczestniczyli w śledztwie w sprawie zatrzymania bandyty zostaną ufundowane nagrody.

Czytaj więcej o:
  • napad na sklep
  • napad w Żaganiu
  • policja w Żaganiu
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt w/s prenumeraty »

Zadzwoń 0 800 16 00 16 lub 68 324 30 66

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Gazeta Lubuska jest częścią grupy Polska Press Sp. z o.o.
Polska Press sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gazetalubuska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.