Szachowe Grand Prix ,,Gazety Lubuskiej" rozstrzygnięte (zdjęcia)

Piotr Jędzura
Wśród dorosłych zwyciężył Marek Matlak. Wśród dzieci najlepszy okazał się 9-letni Damian Kuźnik. Odebrali puchary, prenumeraty i nagrody ufundowane przez ,,Gazetę Lubuską".

Szachowe Grand Prix ,,Gazety Lubuskiej"

W ogólnej klasyfikacji Grand Prix ,,Gazety Lubuskiej:, po rozegraniu trzech turniejów, zwyciężył Marek Matlak przed Piotrem Jagodzińskim i Dariuszem Bielińskim.

Sobotni trzeci i ostatni turniej w grupie A zwyciężył faworyt - mistrz międzynarodowy Marek Matlak, od niedawna mieszkaniec Zielonej Góry, który pełni funkcję trenera kadry kobiet. Drugie miejsce zajął Piotr Jagodziński z Żar, a trzecie Dariusz Bieliński z Lubska.

Najlepszymi juniorami zostali:
- do lat 18 Paweł Piotrowski z Zielonej Góry
- do lat 16 Mateusz Ambroziak z Zielonej Góry
- do lat 14 Karol Kucza z Żar.

Najlepszą zawodniczką była Marta Wilant z Nowej Soli. Najlepszym zawodnikiem powyżej 50 lat był Zdzisław Szczepaniak z Zielonej Góry.

W turnieju B grały dzieci do 12 lat. W sobotnim turnieju wygrała 10-letnia Marysia Karłyk z Żar przed 9-letnim Jakubem Maciakiem z Kożuchówa i 10-letnim Marcinem Poźniakiem z Zielonej Góry. W końcowej klasyfikacji Grand Prix ..Gazety Lubuskiej zwyciężył 9-letni Damian Kuźnik przed 10-letnim Marcinem Poźniakiem i 9-letnikm Jakubem Maciakiem.