Warszawa chce zabrać nasz Diament

Dodano: 2 listopada 2012, 5:30 Autor:

Wiceprezes PGNiG Radosław Dudziński zapowiedział, że po konsolidacji Poszukiwań, a dojdzie do tego już w połowie 2013 roku, spółka trafi na giełdę.

Wiceprezes PGNiG Radosław Dudziński zapowiedział, że po konsolidacji Poszukiwań, a dojdzie do tego już w połowie 2013 roku, spółka trafi na giełdę. (fot. sxc.hu/penywise)

Zielonogórski Diament podobnie jak cztery inne spółki zajmujące się poszukiwaniem ropy naftowej i gazu, trafił do spółki akcyjnej PGNiG Poszukiwania. Może to oznaczać najgorsze, czyli zwolnienie sporej części załogi.

Pisaliśmy niedawno, iż los zielonogórskiego Diamentu będzie podobny jak Nafty, czyli zielonogórskiego oddziału Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. W Nafcie w wyniku rozpoczętej reorganizacji, po geologii do Warszawy, mają być przenoszone kolejne działy, które nie są związane bezpośrednio z funkcjonowaniem kopalń. Podobnie może być z Diamentem. W czerwcu walne zgromadzenie PGNiG zgodziło się na powołanie nowej spółki PGNiG Poszukiwania. W jej skład obok Diamentu weszły firmy m.in. z Piły, Krosna, Krakowa, Jasła. Na razie spółka jest organizowana, powołano jej zarząd, ustalono tymczasową siedzibę. W Warszawie.

Zobacz też: Sprawą zielonogórskiej "Nafty" zajmą się posłowie

Piszemy tymczasową, bo to gdzie ma być siedziba firmy, jest sprawą niezwykle istotną. Do tego miasta płynąć będą podatki. Ponadto tam, gdzie ma być siedziba spółki, urzędnicy dotychczasowego zakładu poszukiwawczego, na przykład Diamentu, mają większe szanse na zachowanie pracy. W grę jako siedziby nowej spółki wchodzi Piła, Zielona Góra oraz oczywiście Warszawa.

Więcej przeczytasz w piątek, 2 listopada, w papierowym wydaniu Gazety Lubuskiej.

Czytaj więcej o:
  • Nafta w Zielonej Górze
  • PGNiG
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt w/s prenumeraty »

Zadzwoń 0 800 16 00 16 lub 68 324 30 66

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Gazeta Lubuska jest częścią grupy Polska Press Sp. z o.o.
Polska Press sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gazetalubuska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.