Chris Holder został Indywidualnym Mistrzem Świata 2012

(jac)
Chris Holder Mistrzem Świata 2012 r. w jeździe na żużlu.
Chris Holder Mistrzem Świata 2012 r. w jeździe na żużlu. Tomasz Gawałkiewicz
W Toruniu Australijczyk Chris Holder zapewnił sobie tytuł Indywidualnego Mistrza Świata już po drugim biegu półfinałowym. Dla 25-latka to pierwszy tytuł w karierze.
Finałowy turniej Mistrzostw Świata Grand Prix PolsFinałowy turniej Mistrzostw Świata Grand Prix Polski .

Finałowy turniej Mistrzostw Świata Grand Prix Polski

Jednym z rywali Holdera w finale sobotnich zawodów w Toruniu był Tomasz Gollob. Australijczyk jednak zaliczył defekt motocykla, a o zwycięstwo walczyli Tomasz Gollob i Antonio Lindbaeck. Szwed okazał się lepszy od Polaka i zanotował drugie zwycięstwo w Grand Prix w karierze. W półfinale odpadł Maciej Janowski (8 pkt.), a w zasadniczej części turnieju Jarosław Hampel, który zdobył tylko 3 pkt.

W klasyfikacji generalnej GP srebrny medal wywalczył Duńczyk Nicki Pedersen (152 pkt.), a brąz przypadł broniącemu tytułu Amerykaninowi Gregowi Hancockowi (148 pkt.),Tomasz Gollob zajął ostatecznie czwarte miejsce (142 pkt.).