Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Skwierzyna: Tutaj nas leczą z sercem!

Dariusz Brożek 95 742 16 83 [email protected]
- Mam tutaj bardzo dobrą opiekę - zapewnia Stanisław Dobrowolski, którym opiekuje się m.in. Elżbieta Tepper z oddziału chirurgicznego.
- Mam tutaj bardzo dobrą opiekę - zapewnia Stanisław Dobrowolski, którym opiekuje się m.in. Elżbieta Tepper z oddziału chirurgicznego. Dariusz Brożek
Szpital w Skwierzynie wygrał nasz plebiscyt "Doktor roku" w kategorii placówek medycznych. Zdaniem mieszkańców, w pełni zasłużyła na tytuł najlepszej lecznicy w regionie. - Mamy tutaj troskliwą opiekę - zapewniają pacjenci.

W plebiscycie "Nasz Doktor" skwierzyński szpital startował w kategorii placówek medycznych. Z 322 głosami na koncie o 17 "oczek" wyprzedził Gorzowską Lecznicę Specjalistyczną. Wystarczyło jednak, żeby wygrać. W tej kategorii startowało łącznie 13 placówek medycznych z regionu, które łącznie otrzymały 1.011 głosów. - To wielki sukces naszej placówki. I spory awans, bo przed rokiem w tym plebiscycie zajęliśmy siódme miejsce. Personel ciężko na to pracował - mówi Marzena Kucharska, dyrektor lecznicy.

Wynik plebiscytu wcale nie dziwi Anny Woźniak. Twierdzi, że szpital zasłużył na tytuł najlepszej placówki medycznej w regionie. - Jego największym plusem są pielęgniarki. Mają ogromne serca dla pacjentów. Leczyłam się też w innych szpitalach, ale nigdzie nie otoczono mnie taką troskliwą opieką, jak w Skwierzynie - mówi.

Personel wychwala też Stanisław Dobrowolski, który leczy tam zakrzep w nodze. - To dobry szpital. Jestem tutaj pierwszy raz - mówi.

Skwierzyński szpital od dziesięciu lat jest prywatną spółką. Został sprywatyzowany jako pierwszy w regionie, obecnie wchodzi w skład grupy Nowy Szpital. - Jesteśmy placówką niepubliczną, ale świadczymy bezpłatne usługi medyczne na postawie kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Dlatego mieszkańcy nie płaca za pobyt, zabiegi czy świadczenia zdrowotne - zaznacza asystent dyrektorki Krzysztof Podkówka.

Coraz częściej na specjalistyczne zabiegi do Skwierzyny przyjeżdżają obcokrajowcy oraz Polacy zatrudnieni w Wielkiej Brytanii, czy Niemczech. Nie mają naszych ubezpieczeń, dlatego płacą za pobyt i świadczenia. - Za rekonstrukcje wiązadeł płacą około dwóch i pół tysiąca złotych. To znacznie mniej, niż w szpitalach zachodnioeuropejskich. Dochody za komercyjne usługi nie są wprawdzie zbyt duże w ogólnym bilansie, ale stanowią dla nas dodatkowy zastrzyk finansowy - mówi M. Kucharska.

Oprócz pięciu oddziałów w placówce działają 23 specjalistyczne poradnie. W tym utworzone ostatnio logopedyczna, onkologiczna i gastroenterologiczna. Ma tam powstać pododdział dla pacjentów ze schorzeniami przewodów pokarmowych. Dyrektorka zaznacza, że zakres świadczonych tam usług jest coraz szerszy. Np. chirurdzy wykonują tam zespolenia kości, dlatego osoby ze skomplikowanymi złamaniami mogą liczyć na pomoc na miejscu.

W przyszłym roku wyremontowane zostaną oddziały ginekologiczno-położniczy i chirurgiczny. - Sale zostaną odnowione, we wszystkich powstaną łazienki, co znacznie poprawi komfort pobytu - zapowiada Elżbieta Tepper, oddziałowa z chirurgii.

W plebiscycie "GL" wśród pielęgniarek i położnych piąte miejsce zajęła Jolanta Buczek, która kieruje Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym w szpitalu w Skwierzynie. Dostała 261 smsów.

Baza firm z Twojego regionu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska