Winobranie
Serwis jest częścią portalu portal regionalny

Winobranie » Winobranie

dodano: 10 września 2012, 10:59

tagi:prezydent Janusz KubickiWinobranie 2013Winobranie 2013 programWinobranie w Zielonej Górze

Winobranie 2013: Szczegółowy program Winobrania. Dla każdego coś miłego

Paweł Kozłowski

Program Winobrania 2013 jak co roku jest niezwykle okazały i każdy gość Winobrania powinien znaleźć coś dla siebie. Realizacja Winobrania 2013 będzie kosztować ponad 2 mln zł.

We wrześniu na tydzień Bachus wyśle prezydenta na tygodniowy urlop. Zieloną Górą zawładną imprezy, jarmark, a kulminacją Winobrania 2013 będzie korowód.

We wrześniu na tydzień Bachus wyśle prezydenta na tygodniowy urlop. Zieloną Górą zawładną imprezy, jarmark, a kulminacją Winobrania 2013 będzie korowód.

(archiwum GL)

Miasto na organizację dni Zielonej Góry przeznaczyło 1,1 mln zł. Ale to nie jest cały budżet Winobrania. Dodatkowe pieniądze pochodzą z dochodów z jarmarku. W sumie święto miasta będzie kosztować ponad 2 mln zł.

W czwartek - pięć dni po innej sztandarowej miejskiej imprezie, czyli Festiwalu Piosenki Rosyjskiej - promocja Winobrania w mieście ruszyła pełną parą (w regionie już trwa). Na ulicach pojawiły się plakaty. W centralnym miejscu afisza tydzień zabawy reklamują nazwiska wykonawców i zespołów, które wystąpią na dużej scenie koło filharmonii: Varius Manx, Poluzjanci, Pectus, Enej, Liber & Natalia Schroeder, K.A.S.A, Krzysztof Krawczyk i Kombi.

- Trudno znaleźć muzyczną gwiazdę, która w ostatnim czasie nie występowała w Zielonej Górze - przyznaje Janusz Kubicki. - Nie da się wymyślić coś zaskakującego na święto miasto, ale dla każdego będzie coś miłego.

Prezydent ma przede wszystkim na myśli ilość imprez winobraniowych. Program święta liczy 18 stron.

Tu znajdziesz szczegółowy program Winobrania 2013

Jak co roku do urzędu i Zielonogórskiego Ośrodka Kultury zgłaszali się organizatorzy wydarzeń, którzy chcieli znaleźć się w oficjalnym informatorze. Oprócz koncertów będą m.in. imprezy sportowe - z Nocnym Biegiem Bachusa i półmaratonem na czele - biletowane zwiedzanie winnic, teatry dla dzieci pod małą sceną przy ratuszu czy wieczorna dyskoteka dorosłego człowieka.

Prezydent klucze Bachusowi przekaże w sobotę 7 września o 14.00 koło ratusza. Bóg wina będzie rządził miastem do niedzieli 15 września. Wielkimi atrakcjami Winobrania będą też oczywiście jarmark na deptaku oraz korowód, który ul. Bohaterów Westerplatte przejdzie w sobotę 14 września. Pochód ruszy w samo południe.

Zdjęcia

więcej » |

Sonda

Czy wybierasz się w tym roku do Zielonej Góry na Winobranie?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 353.

Tagi

Przepraszamy, w tej chwili nie ma tagów.

WINOBRANIE 2013 - serwis Gazety Lubuskiej - email:

tel.: +48 041 36 36 263 gg: 5793734, skype: gazetalubuska.pl.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Media Regionalne sp z o.o. 2001-2014.