Porzucone psy i koty znajdą nowy dom w Świebodzinie

Dodano: 2 sierpnia 2012, 6:00 Autor:

Jeszcze w tym roku przy ul. Koziej ma rozpocząć działalność mała przechowalnia. Tu znajdą pomoc porzucone psy i koty a także inne domowe zwierzęta. Budowa obiektu już ruszyła.
Obiekt powstanie w tym miejscu, jeszcze w tym roiku tłumaczy Robert Paradziński, inicjator powstania stowarzyszenia ,,Azyl Na Koziej''.

Obiekt powstanie w tym miejscu, jeszcze w tym roiku tłumaczy Robert Paradziński, inicjator powstania stowarzyszenia ,,Azyl Na Koziej''. (fot. Czesław Wachnik)

To nie będzie schronisko dla zwierząt, bo wiąże się ono ze zbyt dużymi kosztami - tłumaczy Robert Paradziński, inicjator powstania stowarzyszenia ,,Azyl Na Koziej''. Zostało ono zarejestrowane przez sąd i liczy 18 osób. - Naszym celem jest pomoc zwierzętom, szczególnie tym porzuconym. A takich jest setki.
I na dowód tego pan Robert pokazuje psy, które już dziś znalazły nowy dom przy ul. Koziej. Jest on oddalony od innych zabudowań, wokół pola i małe jezioro.

- Rockiego wyrzucono z samochodu, miał połamane nogi, Franka i Kazia zabraliśmy ze schroniska, gdyż nikt ich nie chciał wziąć przez długi czas. A Borysa, który jest niewidomy, ktoś celowo oślepił. Dlatego jeden oczodół ma zaszyty, a w innym szklane oko. Takim i innym zwierzętom chcemy pomóc - wylicza pan Robert.

Czytaj więcej w papierowym czwartkowym wydaniu ,,Gazety Lubuskiej''

Czytaj więcej o:
  • porzucone psy w Świebodzinie
  • schronisko dla zwierząt
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt w/s prenumeraty »

Zadzwoń 0 800 16 00 16 lub 68 324 30 66

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Gazeta Lubuska jest częścią grupy Polska Press Sp. z o.o.
Polska Press sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gazetalubuska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.