Sława: Policja przerwała wielką domówkę! (zdjęcia)

Dodano: 14 lipca 2012, 12:44 Autor:

Pomysł na imprezę był świetny, gorzej było z jego realizacją. Uczestnicy Projektu X oceniają, że domówka nad Jeziorem Sławskim to była porażka. Policja zgarnęła ze sceny organizatorów już koło północy, i było po imprezie.

Mariusz Zieleziński, Konrad Klupś i Adrian Cimoch, tydzień temu ogłosili na Facebooku, że kto chce się dobrze bawić na wielkiej domówce powinien przyjechać do Sławy 13 lipca. Impreza miała odbyć się na plaży. – Wzorowaliśmy się na filmie Projekt X, uznaliśmy, że także u nas może się odbyć taka impreza – wyjaśniał nam M. Zieleziński.

Na hasło – "domówka na plaży” odpowiedziało wczoraj około 2 tys. młodych ludzi z różnych stron Polski. Przyjechali około 20.00 i w oczekiwaniu na organizatorów większość piła alkohol, dużo alkoholu. Picie odbywało się głównie na pomoście. Z każdą chwilą jezioro zapełniało się pustymi butelkami po wódce, piwie a także puszkami i innymi śmieciami. Było jednak spokojnie, wszyscy oczekiwali na to by wreszcie coś się zaczęło dziać. – Wszystko posprzątamy rano – zapewniali organizatorzy.

Muzyka popłynęła ze sceny na plaży dopiero około godz. 22.00. – Co to za muzyka, nic nie słychać – krytykował rozpoczęcie imprezy Mateusz ze Sławy. – To jakaś kpina.

Ale zdecydowana większość imprezowiczów próbowała wsłuchać się w rytmy techno płynące z głośnika zasilanego akumulatorem i rozpoczęły się tańce. – Jest świetnie – przekonywał nas Adrian z Oławy. – Warto było przyjechać.

Nie wszyscy reagowali na apele organizatorów o spokój i kulturalne zachowanie. Ludzie tańczyli na plaży, wchodzili na drewnianą scenę, skakali po niej, co groziło jej zawaleniem w każdej chwili. Inni wyżywali się na tojtojach, kopiąc budki z ogromną siłą.

- Postanowiliśmy ingerować około północy, bo zaczynało być niebezpiecznie – poinformował nas Łukasz Kostkiewicz z biura prasowego lubuskiej policji. – Młodzież była pijana a także odurzona, niektórzy odgrażali się, że zaczną wpychać auta do jeziora, tak jak to było w filmie Projekt X. Zaczynały się także przepychanki między uczestnikami imprezy, rzucano butelkami. Nie było żadnego zabezpieczenia medycznego. Jak widać, nie było tu żadnej logistyki organizacyjnej. Zatrzymaliśmy trzy osoby podające się wcześniej za organizatorów, reszta się rozpierzchła – dodaje rzecznik policji. – Dzisiaj już zapewniali, że organizatorami nie są. Ale zostaną im postawione zarzuty. Poczekamy jednak najpierw na to by wytrzeźwieli.

Inaczej akcję policji opisuje Mariusz Zieleziński. – Około 10 policjantów weszło na scenę, bili ludzi pałkami – powiedział nam dzisiaj. - Później pojawiło się około 50 policjantów z tarczami, nie patyczkowali się z nikim, popychali ludzi. Zatrzymano trzech moich kolegów. Nie wiem, co się z nimi dzieje. Ich telefony nie odpowiadają. Jestem zszokowany postawą policji, bo gdyby powiedzieli, że dają nam kilka minut na zakończenie imprezy, wyłączenie sprzętu, pewnie byśmy to zrobili. Policja sprowokowała ludzi, poleciały jakieś butelki w ich stronę, a można było tego uniknąć.

Więcej o przerwanej domówce nad Jeziorem Sławskim w poniedziałkowym wydaniu "Gazety Lubuskiej”.

Czytaj więcej o:
  • domkówka w sławie
  • domówka na plaży
  • policja w sławie
  • projekt x sława
  • sława
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt w/s prenumeraty »

Zadzwoń 0 800 16 00 16 lub 68 324 30 66

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Gazeta Lubuska jest częścią grupy Polska Press Sp. z o.o.
Polska Press sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gazetalubuska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.