Przed derbami. Hampel najlepszy z lubuskich żużlowców w Grand Prix Pragi czytaj więcej »

W szpitalu w Zielonej Górze działa nowa pracownia endoskopowa

Dodano: 22 czerwca 2012, 11:21

Koszt inwestycji to 3,2 mln zł, z czego 85 proc. stanowi dofinansowanie z unijnego Programu Infrastruktura i Środowisko. To jeden z elementów tworzenia centrum urazowego.

Przeczytaj też: Zabiegi wstrzymane. W Lubuskiem strach obleciał pacjentów!

Zadaniem całodobowej pracowni jest wykonywaniem badań diagnostycznych i zabiegów endoskopowych górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego oraz dróg żółciowych. Lekarze mają do dyspozycji nowoczesny sprzęt medyczny wart 1,76 mln zł - powiedziała PAP rzecznik szpitala Irena Billewicz-Wysocka.

Pracownia endoskopii to element centrum urazowego tworzonego w szpitalu. W lecznicy prowadzone są także inne inwestycje, m.in. budowa na dachu jednego ze szpitalnych budynków lądowiska dla śmigłowców pogotowia lotniczego. Koszt tej inwestycji to ok. 15 mln zł.

Szkielet lądowiska jest gotowy. Do końca miesiąca powinny zakończyć się najcięższe prace budowlane w budynku. Do końca lipca budowa ma zostać ukończona, wówczas szpital rozpocznie procedurę wpisania lądowiska do rejestru lądowisk cywilnych.

Powstanie na terenie Polski kilkunastu specjalnych centrów urazowych przewiduje nowelizacja ustawy o ratownictwie medycznym z lipca 2009 r. Centra są tworzone na bazie ośrodków wysokospecjalistycznych z myślą o ofiarach wypadków i katastrof. Chodzi o to, aby pacjenci od razu trafiali do miejsca, w którym będą szybko diagnozowani i leczeni przez specjalistów.

PAP

Źródło: Polska Agencja Prasowa

Czytaj więcej o:
  • centrum urazowe w zielonej górze
  • pracownia endoskopowa zielona góra
  • szpital w zielonej górze
  • szpital wojewódzki zielona góra
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

W Leśniowie Wielkim tiry wjeżdżają na posesję

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt w/s prenumeraty »

Zadzwoń 0 800 16 00 16 lub 68 324 30 66

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Gazeta Lubuska jest częścią grupy Polska Press Sp. z o.o.
Polska Press sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gazetalubuska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.