Ślimaki walczyły o tytuł Mistrza Polski. Padł rekord! (wideo)

(wolk)
Do biegu, gotowi? Start! Ślimaki ruszyły. Były emocje!
Do biegu, gotowi? Start! Ślimaki ruszyły. Były emocje! Karolina Wołotowska
W sobotę, 19 maja w Palmiarni odbył się nietypowy wyścig. Na starcie w pełnej gotowości pojawiły się… ślimaki. Walczyły o puchar Mistrzów Polski. Była radość, ale także płacz i łzy.

W imprezie wzięło udział aż 64 zawodników. Ścigali się na specjalnie przygotowanej i nawilżanej macie. W pierwszej rundzie eliminacyjnej padł rekord. Ślimak Kizi z Sieniawy Żarskiej pokonał odległość 1 metra w 8 minut i 32 sekundy.

Jednak w samym finale nieco osłabł. I dał wygrać rywalom. Pierwsze miejsce zajął ślimak dwuletniego Kacpra Pelsa zwany F-16. Zaraz za nim był Francesco, który także należał do jednego z członków rodziny Pels.

Jaki przed zawodami dawali wycisk zawodnikom? - Ja swojego trenowałem od tygodnia. Sunął jak strzała po balkonie - powiedział Tomasz Pels. Zdobywca pierwszego miejsca swojego sprintera znalazł na osiedlu Zacisze, godzinę przed startem.

Trzecie miejsce zajęła Paulina Kucia z Sieniawy Żarskiej. Tu widać także rodziną pasję. Bo to właśnie ślimak jej mamy pobił wspomniany wyżej rekord Polski. Obydwa cechowała mikra postura. Ale jak się okazało, małe okazało się bardzo zwinne.