Doda też tutaj zaśpiewa. Oj będzie się działo!

Dodano: 21 marca 2012, 10:15 Autor:

Ponad sto imprez będą mogli obejrzeć turyści oraz mieszkańcy Łagowa. Każdy znajdzie coś dla siebie - zapewnia sołtys Łagowa Czesław Pinuta.

Władze gminy przyjęły harmonogram imprez na 2012 rok. - Zawiera on 80 pozycji - powiedział nam wójt Ryszard Oleszkiewicz. - Ale tak naprawdę imprez będzie ponad sto. Wciąż się do nas zgłaszają organizatorzy oraz artyści gotowi wystąpić w Łagowie. Wydaje się, że staliśmy się naprawdę atrakcyjnym miejscem, do którego wielu z chęcią przyjedzie. I tym samym zaprezentuje swoje możliwości - dodał nasz rozmówca.

Z przyjętego harmonogramu zadowolony jest Czesław Pinuta, sołtys Łagowa. - Co ważne, planuje się zarówno występy o charakterze ogólnym, które będą odbywały się najczęściej w nowym amfiteatrze jak też kameralne. Te drugie organizowane są najczęściej w zamku i także cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Nie tylko turystów.
Natalia Kolek przyjechała na szkolenie i mieszka w jednym z miejscowych hoteli. - Już w niedzielę oglądałam marsz z okazji powitania wiosny. I chociaż nie biegłam, to impreza była ciekawa. Szkoda, że już wyjeżdżam, ale być może trafię tu z mężem i rodziną jeszcze latem. Już przymierzam się do rezerwacji - dodała pani Natalia.

Z 80 imprez planowanych do końca roku, najwięcej odbędzie się w miesiącach wakacyjnych. W niektóre dni będzie ich kilka. Co też ważne, zdecydowaną większość występów artystów czy piosenkarzy można będzie obejrzeć bez konieczności wykupienia biletu. Wystarczy przyjść. Tu należy wymienić występ Krzysztofa Krawczyka oraz Dody. Pierwszy zaplanowano 10 czerwca w amfiteatrze, a drugi 21 lipca w Łagówku przy okazji V rundy mistrzostw Polski w Freestyle Motocross. Zresztą same mistrzostwa też zapowiadają się szalenie atrakcyjnie.

A imprezy najbliższe. Już w czwartek zaplanowano gminny konkurs recytatorski, a w następną sobotę ogólnopolski Marsz Nordic Walking im. profesora Zbigniewa Religi. Organizatorzy spodziewają się przyjazdu nawet kilkuset miłośników coraz popularniejszych kijków.
Dzień później, czyli 1 kwietnia zostanie otwarty Jarmark świąteczny, który potrwa do końca miesiąca. Z kwietniowych imprez warto jeszcze pamiętać o: Pierwszym Dniu Świąt, czyli smuty idą w kąt! Koncert jest przeznaczony dla miłośników disco. Poza tym to także marsz pieszy na górę Poźrzadelską czy koncert kameralny ,,Muzyka u Joanitów''. W niedzielę, 29 kwietnia, będziemy natomiast witać ,,Majówkę'' tańcami przy Baszcie.

Imprezy majowe to turnieje sportowe, w tym tenisa sportowego, rajdy rowerowe, marsze piesze, zawody wędkarskie, grillowanie, spotkania polsko-niemieckie czy uroczyste polowanie na ,,rogacza''. To pokazuje, że z przyjazdem do Łagowa nie trzeba czekać do wakacji. Można to zrobić już w najbliższych tygodniach. Wtedy można będzie swobodnie przenocować oraz zjeść obiad. Później mogą być z tym już kłopoty.

Czytaj więcej o:
  • doda
  • imprezy letnie
  • koncerty w łagowie
  • mieszkańcy łagowa
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt w/s prenumeraty »

Zadzwoń 0 800 16 00 16 lub 68 324 30 66

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Gazeta Lubuska jest częścią grupy Polska Press Sp. z o.o.
Polska Press sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gazetalubuska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.