Uzdolnieni studenci otrzymali stypendia od burmistrza

Dodano: 5 grudnia 2011, 10:31 Autor:

Przedwczoraj, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic spotkał się z wyróżniającymi się studentami z terenu gminy Polkowice. Okazją do tego było przekazanie uzdolnionej młodzieży jednorazowych stypendiów.
Ewelina Heil studiuje oceanografię na Uniwersytecie Gdańskim. W sobotę odebrała stypendium burmistrza Polkowic.

Ewelina Heil studiuje oceanografię na Uniwersytecie Gdańskim. W sobotę odebrała stypendium burmistrza Polkowic. (fot. Konrad Kaptur)

Wspieranie młodzieży osiągającej wysokie wyniki w nauce to polkowicka tradycja. Od pięciu lat burmistrz przekazuje uzdolnionym studentom jednorazowe stypendia. W tym roku na ten cel w budżecie gminy zarezerwowano 20 tysięcy złotych.

- Młodych ludzi trzeba wspierać. Przecież to oni są naszą przyszłością. W Polkowicach staramy się robić wiele, by studenci zdobywający wiedzę na wielu polskich uczelniach po zakończeniu edukacji wrócili do miasta i swoją wiedzę spożytkowali dla dobra lokalnej społeczności. Nie jest łatwo konkurować z ofertą dużych ośrodków akademickich, ale staramy się i nawet nam to wychodzi. Polkowice także mają wiele do zaoferowania i młodzi ludzie o tym wiedzą – mówi nam burmistrz Wabik.

W sobotę stypendia otrzymało 17 studentów. Ich wysokość waha się od 1.075 do 1.500 złotych brutto. Aby otrzymać jednorazową finansową nagrodę trzeba było uzyskać średnią ocen z egzaminów za cały rok akademicki nie niższą niż 4,7 w przypadku pięciostopniowej skali ocen oraz 4,9 przy skali sześciostopniowej. Najwyższe stypendia otrzymali Maciej Pieczarka, Alicja Bienias, Anna Januszkiewicz oraz Ilona Bejma. Wśród nagrodzonych znalazła się także Ewelina Heil, która studiuje oceanografię na Uniwersytecie Gdańskim.

- Od zawsze interesowałam się światem podwodnym. Dlatego też ten kierunek to niejako naturalne rozwinięcie tych moich zainteresowań. W poprzednim roku przebywałam w Goeteborgu na wymianie w ramach programu Sokrates Comenius. Tak mi się spodobało, że zamierzam tam wyjechać także w tym roku. W Szwecji jest zupełnie inne podejście do studentów. Poza tym bardzo spodobała mi się multikulturowość. Bardzo dobrze się tam czułam, dlatego zamierzam wrócić – mówi nam Ewelina.

Wśród stypendystów, którzy w sobotę zostali nagrodzeni przez burmistrza największa grupa to żacy uczący się we Wrocławiu. Były też osoby studiujące w Warszawie, Poznaniu, Zielonej Górze, Legnicy, Krakowie oraz Gdańsku.

Czytaj więcej o:
  • młodzież
  • nagroda
  • Polkowice
  • studia
  • stypendia
  • zdolni
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt w/s prenumeraty »

Zadzwoń 0 800 16 00 16 lub 68 324 30 66

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Gazeta Lubuska jest częścią grupy Polska Press Sp. z o.o.
Polska Press sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gazetalubuska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.