Serwis jest częścią portalu portal regionalny

Strażak Roku » Strażak Roku 2013 - artykuły

dodano: 7 czerwca 2011, 8:43

tagi:ochotnicyplebiscytstrażakstrażak rokuzawodowcy

Oto zwycięzcy: Kukuć, Sosnowski i OSP Trzebicz!

Zbigniew Borek

W walce o tytuł najpopularniejszego ochotnika Sosnowski pokonał Marianowskiego. Walendzik przegrał z Kukuciem wśród zawodowców, a Klenica z Trzebiczem wśród jednostek. W Strażaku Roku walka trwała do ostatnich minut!

(Jakub Pikulik)

Plebiscyt zamknęliśmy wczoraj minutę przed północą. Jeszcze o 22.00 na prowadzeniu w poszczególnych kategoriach było tak jak niemal od początku plebiscytu, czyli: Marek Walendzik nominowany przez Komendę Miejską PSP w Gorzowie na czele zawodowców, Ochotnicza Straż Pożarna Klenica najpopularniejsza wśród jednostek i Zbigniew Marianowski z OSP Popowo wśród ochotników.

W tym ostatnim przypadku już wcześniej apetyt na zwycięstwo pokazywał jednak Marcin Sosnowski z OSP Świniary i to jednak on wygrał w ostatnich minutach głosowania. Dużo większym zaskoczeniem były dwie następne kategorie. Na końcówce Walendzika pokonał Mariusz Kukuć, zawodowiec z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Żarach, a prowadząca od dawna OSP Klenica musiała uznać wyższość strażaków z OSP w Trzebiczu, którzy dopiero pod koniec zeszłego tygodnia wskoczyli na drugie miejsce.

W całym plebiscycie dostaliśmy 9060 głosów: na zawodowców - 2458, na jednostki - 2927, a na ochotników aż 3675. Plebiscyt przeprowadziliśmy wspólnie z st. bryg. Stanisławem Węsierskim - komendantem wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie, i Edwardem Fedko - prezesem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP woj. lubuskiego w Zielonej Górze.

Oto lista nagród:
W kategorii zawodowiec
1. miejsce - nagroda pieniężna Komendanta Wojewódzkiego PSP w Gorzowie Wlkp. w wysokości – 2000 zł i pamiątkowy dyplom
2. miejsce - nagroda pieniężna Komendanta Wojewódzkiego PSP w Gorzowie Wlkp. w wysokości 1500 zł i pamiątkowy dyplom
3. miejsce - nagroda pieniężna Komendanta Wojewódzkiego PSP w Gorzowie Wlkp. w wysokości 1000 zł i pamiątkowy dyplom.
W kategorii ochotnik
1. miejsce - nagroda Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Lubuskiego w wysokości – 1000 zł i pamiątkowy dyplom
2. miejsce - nagroda pieniężna Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Lubuskiego w wysokości 600 zł i pamiątkowy dyplom
3. miejsce - nagroda pieniężna Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Lubuskiego w wysokości 400 zł i pamiątkowy dyplom
W kategorii - jednostka ochotniczej straży pożarnej
1. miejsce - statuetka i pamiątkowy dyplom

Wręczenie nagród odbędzie się już w najbliższą sobotę 11 czerwca na wojewódzkich zawodach sportowo - pożarniczych drużyn OSP, które odbędą się na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zbąszynku.

Pełne wyniki na www.gazetalubuska.pl/strazakroku

Forum

  • Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

O plebiscycie

Wideo

więcej » |

Sonda

Brak ankiety.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press sp. z o.o. 2001-2015